Który nawóz BiOgardena wybrać do trawnika?

 

Tu dowiesz się, jak dobrać nawóz do swojego trawnika i poznasz różnice między nawozami BiOgardena. Link do wybranego nawozu znajdziesz na dole strony. 

 • Jeżeli masz zamiar dopiero założyć trawnik - wybierz nawóz Professional (czarny mikrogranulat) w dawce 50g na m2 przed siewem. Jeżeli planujesz trawnik z rolki - również przed założeniem zaaplikuj nawóz Professional, wymieszaj z glebą w czasie jej przygotowywania. Jeśli rolka już leży - też możesz wybrać nawóz Professional. 

 • Jeżeli masz młody trawnik z jeszcze dość rzadką trawą - również wybierz mikrogranulat professional do nawożenia trawnika, żeby nawóz był niewidoczny od pierwszej chwili - dawka 50g na m2 
 • Jeżeli masz trawnik kilkuletni i lubisz rozwiązania premium - śmiało wybierz nawóz Professional w mikrogranulacie - dawka albo 50g na m2 co 3 miesiące, albo 100g na m2 i wtedy do 5 miesięcy spokoju od nawożenia. Gdyby sezon był wyjątkowo intensywny (gorące lato, mało deszczu), możesz uzupełniać nawóz posypowy dolistnie - używając BiOgardena Vital Plus (z 1 butelki będziesz mieć ok 180 litrów do oprysku - na ile m2 to wystarczy - to wszystko zależy od stanu trawy i Twojego opryskiwacza, generalna reguła jest taka, że na trawnik do 500m2 nie więcej niż 2 butelki na sezon)
 • Jeżeli cenisz klasykę i solidne rozwiązania w atrakcyjnej cenie - wybierz nawóz 100 dni (biały worek, 10kg) - 1 worek na 200m2 wiosną, latem, a jesienią już nawóz jesienny BiOgardena. 
 • Jeżeli masz duży trawnik kilkuletni, możesz wybrać nawóz Professional (1 worek na 500m na 3 miesiące). Jednocześnie ekonomicznym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie nawóz 100 dni (biały worek 10kg). 1 worek wystarczy Ci na 200m, używaj go wiosną, latem, a jesienią wybierz nawóz jesienny. W 3 nawożeniach zamkniesz  roczną pielęgnację trawnika. Gdyby sezon był wyjątkowo intensywny (gorące lato, mało deszczu), możesz uzupełniać nawóz posypowy dolistnie - używając BiOgardena Vital Plus (z 1 butelki będziesz mieć ok 180 litrów do oprysku - na ile m2 to wystarczy - to wszystko zależy od stanu trawy i Twojego opryskiwacza, generalna reguła jest taka, że na trawnik do 500m2 nie więcej niż 2 butelki na sezon) 
 • Jeżeli na Twoim trawniku pojawia się mech lub chcesz zadziałać profilaktycznie w miejscach podatnych na mech - zazwyczaj na trawniku o nieuregulowanym pH, w okolicy drzew iglastych, w miejscach zacienionych - skorzystaj z bardzo dobrego nawozu Anty Mech BiOgardena, który chwalą  nasi Klienci, jak również profesjonalni ogrodnicy. Dokładną instrukcję postępowania z trawnikiem z mchem znajdziesz w opisie produktu Anty Mech oraz na etykiecie nawozu (zdjęcia na stronie).  
 • Jeżeli masz małe dziecko, które bawi się na trawniku albo pieska, który lubi węszyć i wyjadać różne rzeczy,  albo kota, królika korzystającego z trawnika - lepiej użyj nawozu w mikrogranulacie, który nie przyciągnie uwagi w trawie. Jeżeli Twój pies zostawia wypalone dziury w darni - to są ślady po moczu psa na trawie - te miejsca rewitalizuj nawozem BiOgardena Vital Plus. 
 • Jeżeli Twój trawnik był już nawożony mineralnie i zaczyna marnieć - w każdej chwili możesz przejść na nawożenie organiczne BiOgardena - wtedy rozpocznij od oprysków nawozem Vital Plus, a po upływie min 4 tygodni od ostatniego nawożenia mineralnego aplikuj któryś z nawozów BiOgardena do trawnika. 
 • Jeżeli trawnik doświadczył przypalenia np popularnym nawozem mineralnym, chemią na chwasty, miał  przygodę z pędrakami, część darni wypadła itp - napisz do nas maila, doradzimy jak go uratować. 
 • Jeżeli trawnik ucierpiał z powodu pleśni śniegowej, czy innej choorby grzybowej, np. czerwonej nitkowatości traw lub różowej plamistości trawników - pomożemy go uratować, napisz do nas. Jeżeli szukasz szybkiej rewitalizacji - wybierz Vital Plus do oprysków.  
 • Jeżeli zaczynasz przygodę z trawnikiem jesienią - możesz w pierwszym roku użyć nawozu Professional albo zacząć od jesiennego - warto wykonać badanie gleby, na której będzie zakładany trawnik. 
 • Jeżeli doświadczasz problemów z trawnikiem i nie wiesz, co zrobić - poczytaj naszego bloga albo napisz do nas na kontakt@biogardena.pl przesyłając zdjęcia aktualnej sytuacji na trawniku. 

Poniżej zobaczysz różnice w wyglądzie nawozu do trawnika Professional i klasycznego peletu 3-5 mm

Oba nawozy dają się wysiewać siewnikiem - ponieważ modeli jest dużo, warto sobie przetestować i odpowiednio ustawić wielkość "oczka". Wysiewając siewnikiem pamiętaj, aby jechać trochę na zakładkę (bo kółka mogą zostawić jasne pasy) i aby zrobić połowę dawki w jedną stronę, a połowę dawki w drugą stronę (jedziemy góra-dół, a potem prawo-lewo). 

Gdyby sezon był wyjątkowo intensywny (gorące lato, mało deszczu, planujesz urlop i nie będzie podlewania itp), warto uzupełnić nawóz posypowy dolistnie - używając BiOgardena Vital Plus (z 1 butelki będziesz mieć ok 180 litrów do oprysku - na ile m2 to wystarczy - to wszystko zależy od stanu trawy i Twojego opryskiwacza, generalna reguła jest taka, że na trawnik do 500m2 nie więcej niż 2 butelki na sezon). Ten nawóz nadaje się do wszystkich roślin w ogrodzie - 4w1 - profilaktyka, regeneracja, biostymulacja, odżywianie. 

 

Polecane do ogrodu

Nawóz Trawnik Professional 25kg

Nawóz Trawnik Professional 25kg

Nawóz do trawników BiOgardena Professional dostarcza trawie wszystkich składników niezbędnych do bujnego wzrostu i pięknego wyglądu.25 kg na...
Organiczny nawóz azotowy do trawników 10 kg

Organiczny nawóz azotowy do trawników 10 kg

Nawóz do trawników BiOgardena dostarcza trawie wszystkich składników niezbędnych do bujnego wzrostu i pięknego wyglądu.10 kilogramów nawozu ...
Anty Mech Organiczny Nawóz do Trawnika 8kg

Anty Mech Organiczny Nawóz do Trawnika 8kg

Organiczny nawóz Anty Mech BiOgardena działa przez 100 dni i wystarcza na ok. 200 m² trawnika. Jest przeznaczony do trawników porastających ...
Nawóz BiOgardena Vital Plus 4w1: odżywianie, profilaktyka, biostymulacja, regeneracja 2x450ml

Nawóz BiOgardena Vital Plus 4w1: odżywianie, profilaktyka, biostymulacja, regeneracja 2x450ml

Płynny nawóz BiOgardena Vital Plus odżywia rośliny, wzmacnia ich odporność na choroby i szkodniki oraz jest biostymulatorem kwitnienia i owo...
Jesienny Nawóz Organiczny do Trawnika na 100m2

Jesienny Nawóz Organiczny do Trawnika na 100m2

Nawóz jesienny do trawnika BiOgardena zapewni trawnikowi dobre przezimowanie i lepszy start wiosną.  Nowa formuła! Więcej potasu, magnez i ...
Kwasomierz glebowy typu Helliga z płytką ceramiczną

Kwasomierz glebowy typu Helliga z płytką ceramiczną

Profesjonalny kwasomierz glebowy typu Helliga wraz z płytką ceramiczną to urządzenie, bez którego nie obędzie się żaden ogrodnik. Nieprawidł...

Przydatna wiedza

Organiczne nawożenie trawników z BiOgardeną

Organiczne nawożenie trawników z BiOgardeną

Dowiedz się, na czym polega Lepszy Program Nawożenia i jak możesz zaoszczędzić czas i pieniądze na nawożeniu swojego trawnika! 
Pleśń śniegowa - jak zapobiegać, jak leczyć trawnik

Pleśń śniegowa - jak zapobiegać, jak leczyć trawnik

Z tego artykułu dowiesz się: Co powoduje pojawianie się wiosną brązowych plam na trawniku? Jak pozbyć się pleśni śniegowej z trawnika? Co zrobić, żeby uniknąć problemów w przyszłości. Pleśń śniegowa to jedna z najgroźniejszych...
 Mech na trawniku – niechciany gość

Mech na trawniku – niechciany gość

Z tego artykułu dowiesz się m.in.: Jakie są przyczyny pojawiania się mchu na trawniku. W jaki sposób pozbyć się mchu z trawnika. Jak i czym nawozić trawnik, żeby mech już nie był Twoim problemem! Dlaczego na trawniku pojawia się mech? Mech jest z natury mało wymagający,...