Kwasomierz glebowy typu Helliga z płytką ceramiczną

Profesjonalny kwasomierz glebowy typu Helliga wraz z płytką ceramiczną to urządzenie, bez którego nie obędzie się żaden ogrodnik. Nieprawidłowe pH gleby jest częstą przyczyną braku efektów stosowania nawozów.

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest

  • Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 37,98 zł brutto
  • Cena netto: 37,02 zł 39,98 zł
  • szt.
  • Płatność online, Płatność przy odbiorze, Płatność przelewem
  • Kup teraz, zapłać za 30 dni.
  • Szybkie płatności Blik.

Zamówienia do godz 11.00 wysyłamy tego samego dnia! 

Dostawa gratis od pewnej kwoty zamówienia!

Nawozy granulowane działają ok 100 dni (mikrogranulat do 150dni). Nawozy płynne działają bardzo szybko - pierwsze efekty widoczne po kilku dniach od zastosowania. 

W skład zestawu do mierzenia pH gleby wchodzą:

  • Płytka ceramiczna – wykonana z materiału obojętnego, który nie wchodzi w reakcje chemiczne ze składnikami płynu i gleby, a co za tym idzie nie wpływa na wyniki pomiarów. Skala pH nie jest naklejana ani nadrukowywana na płytkę. Jest nanoszona na nią przed procesem wypalania. Dzięki temu jest niezmywalna i odporna na działanie światła.
  • Płyn Helliga – wyjątkowo trwały i stabilny. Optymalnie dobrany skład płynu gwarantuje rzetelność i powtarzalność uzyskiwanych wyników.

Dlaczego warto okresowo badać pH gleby pod trawnikiem i w ogrodzie?

Odczyn gleby jest jednym z czynników, od których zależy prawidłowy wzrost roślin. Ma on wpływ między innymi na przyswajalność składników odżywczych. Nieprawidłowe pH gleby jest częstą przyczyną braku efektów stosowania nawozów. Większość roślin preferuje lekko kwaśne pH gleby, jednak niektóre gatunki wymagają gleby o odczynie lekko zasadowym.

Optymalne pH gleby różnych gatunków roślin:

  • pH = 4-5 - begonia, hortensja niebieska, konwalia majowa, szczaw ogrodowy, borówka
  • pH = 5-6 - fuksja, gardenia, hortensja czerwona, konwalia majowa, magnolia, narcyz, nasturcja, pelargonia, prymula, trzykrotka, zawilec, cykoria, dynia, koper włoski, ogórek, pomidor, rabarbar, rzodkiew, malina, łubin, jałowiec, jodła, świerk
  • pH dla trawnika - między 5,6 a 6,5 jest idealne
  • pH = 6-7 - aster, chryzantema, figowiec sprężysty, forsycja, frezja, gerbera, groszek pachnący, gwiazda betlejemska, hiacynt wschodni, lilia, peonia, petunia, trzykrotka, tulipan, cebula, chrzan, czosnek, dynia, fasola, groch, kalafior, kapusta, marchew, majeranek, ogórek, pietruszka, pomidor, rzodkiew, sałata, seler, szczaw, szpinak, szczypiorek, szparag, agrest, porzeczka, drzewa owocowe, buraki, fasola, klon, lipa, modrzew, jarzębina, tuja
  • pH = 7-8 - bluszcz, krokus, szparag, truskawka, orzech włoski, kasztanowiec

Jeśli pH gleby jest zbyt niskie dla wybranego gatunku rośliny należy wykonać zabieg wapnowania gleby, czyli odkwaszania. 

Natomiast jeśli pH jest zbyt wysokie glebę należy zakwasić. Można to zrobić stosując nawóz do roślin iglastych BiOgardena lub nawóz do roślin kwasolubnych BiOgardena.

Warto kontrolować pH gleby trawnika szczególnie po zimie, bo wtedy najczęściej ulega zmianom. Prawidłowe pH gleby to zdecydowanie lepszy wygląd trawnika :) 

Zestaw z płynem Helliga jest profesjonalnym zestawem, dającym dużo lepsze wyniki niż z chińskich mierników wbijanych w trawnik, które często pokazują dokładnie tyle samo w całym ogrodzie ;) 


Zahamowany wzrost trawy – poznaj przyczyny

Zahamowany wzrost trawy – poznaj przyczyny

Z tego artykułu dowiesz się: Dlaczego trawa przestaje rosnąć i zamiera Jak poprawić wzrost trawy Jakie zabiegi wykonać na trawniku, żeby poprawić jego kondycję Dlaczego trawnik przestaje rosnąć Trawnik może przestać rosnąć z różnych powodów: Brak wody Zbyt wysokie temperatury Ubita gleba Mało składników odżywczych w glebie Nieodpowiednie pH Jeżeli gleba...
Korzenie trawy – jak zapewnić im dobry rozwój

Korzenie trawy – jak zapewnić im dobry rozwój

Z tego artykułu dowiesz się:  Dlaczego korzenie są ważne  Jak zadbać o korzenie Jak nawozić żeby rozwijały się korzenie   Dlaczego korzenie są ważne Korzenie wpływają na ogólny wzrost, zdrowie i odporność roślin na stresy. Stanowią stabilizacje dla części nadziemnych i utrzymują roślinę w ziemi. Stosowane nawozy czy składniki odżywcze są pobierane przez...
Żelazo - dlaczego jest ważne w odżywianiu roślin?

Żelazo - dlaczego jest ważne w odżywianiu roślin?

Dlaczego żelazo jest ważne dla trawnika? Żelazo jest jednym z mikroskładników niezbędnych dla roślin, w tym również traw, jego obecność jest niezwykle istotna dla ich prawidłowego wzrostu i funkcjonowania. Żelazo jest niezbędne do syntezy chlorofilu, zielonego barwnika, który umożliwia roślinom przeprowadzanie fotosyntezy, czyli przetwarzania światła, dwutlenku węgla i...