Jesienny Nawóz Organiczny do Trawnika na 100m2

Nawóz jesienny do trawnika BiOgardena zapewni trawnikowi dobre przezimowanie i lepszy start wiosną. 

Nowa formuła! Więcej potasu, magnez i siarka!
8 kilogramów nawozu jesiennego wystarcza na 100 m2 trawnika. 

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: BiOgardena
 • Dostępność: Jest Jest

 • Cena netto: 83,24 zł 89,90 zł
 • szt.
 • Płatność online, Płatność przy odbiorze, Płatność przelewem
 • Kup teraz, zapłać za 30 dni.
 • Szybkie płatności Blik.

Zamówienia do godz 11.00 wysyłamy tego samego dnia! 

Zamówienia złożone i opłacone do godz. 11.00 wysyłamy w tym samym dniu! 

Nawozy granulowane działają ok 100 dni (mikrogranulat do 150dni). Nawozy płynne działają bardzo szybko - pierwsze efekty widoczne po kilku dniach od zastosowania. 

Nawóz jesienny do trawnika BiOgardena zapewni trawnikowi dobre przezimowanie i lepszy start wiosną. 

Nowa formuła! Więcej potasu, magnez i siarka!
8 kilogramów nawozu jesiennego wystarcza na 100 m2 trawnika. 

Nawóz  jesienny do trawnika – dlaczego warto nawozić na jesień?

 • Nawóz organiczny działa zgodnie z rytmem przyrody, nie pędzi trawy, dostosowuje się do potrzeb wegetacyjnych trawnika. Trawa nie „głoduje” i nie jest bardzo żółta w czasie przedwiośnia – zaczyna sezon w lepszej kondycji
 • Dzięki nawożeniu jesiennemu maleje ryzyko pojawienia się chorób grzybowych traw – czerwonej nitkowatości, pleśni śniegowej itd. – które są trudne do wytępienia i mogą powodować zamieranie części darni. 
 • Trawnik się regeneruje, przyrastają korzenie, wzmacnia się źdźbło.
 • Warunki pogodowe podczas jesieni w ostatnich latach pokazują, że nawożenie jest niezbędne, ponieważ okres ciepłej pogody się wydłuża, wegetacja trwa i trawa ma ciągłe potrzeby żywieniowe. Jeżeli nie podamy jesienią nawozu z odpowiednią dawką azotu organicznego (mineralnego nie należy podawać), to wzrasta ryzyko, że trawa w okres mrozów wejdzie przegłodzona.

Działanie nawozu jesiennego BiOgardena: 

 • jeśli jest długa ciepła jesień i stosunkowo ciepła zima: nawóz jesienny do trawnika BiOgardena zawiera odpowiednią dawkę azotu organicznego, aby trawnik utrzymywać odżywionym, ale jednocześnie nie stymulować do wzrostu (bo jest po sezonie i czas na spoczynek).
 • jeżeli z kolei po nawożeniu jesiennym okaże się, że przyszła szybko chłodna jesień i będzie mroźna zima – trawa wykorzysta azot w ilości, której potrzebowała, a pozostała część nie uleci w powietrze jak to się dzieje w przypadku nawozów mineralnych – tylko nieuwolniona poczeka do wiosny, gdy znowu grunt się ociepli, gdy trawa się obudzi po zimowym spoczynku i będzie gotowa na pobieranie substancji odżywczych.

NOWY skład nawozu:

Azot organiczny 6% Pięciotlenek fosforu (P2O5) 5% Tlenek potasu  (K2O) 13% Tlenek magnezu całkowity (MgO) 2% Trójtlenek siarki rozpuszczalny w wodzie (SO3) 10% Węgiel organiczny (C) 18% Materia organiczna 43%

Aby utrzymać trawnik w dobrej kondycji należy zastosować nawożenie organiczne wiosenne i jesienne. Nawozy organiczne BiOgardena poprawiają strukturę gleby (użyźniają ją), odżywiają trawnik i dostarczają niezbędnych składników pokarmowych. Przy zastosowaniu nawożenia organicznego BiOgardena na wiosnę i jesień, trawnik otrzymuje wszystkie niezbędne składniki pokarmowe. Rośnie gęsty, zielony i ma rozbudowany system korzeniowy. Warto również wiedzieć, że żadnym nawozem organicznym BiOgardena (jesiennym również) nie ma możliwości przenawożenia trawnika. Należy pamiętać, żeby nawóz rozsypać równomiernie. Nawóz jesienny BiOgardena jest bezpieczny dla dzieci i dorosłych, zwierząt i środowiska. Nie wymaga okresu karencji, ani prewencji.

Dołącz do zadowolonych z trawnika. Zamów teraz!  Masz pytania?   Zadzwoń: 609-909-961 (w godz. 8-20) Napisz: kontakt@biogardena.pl