Zestaw Regeneracyjny do Trawnika 200m2

Zestaw regeneracyjny do trawnika BiOgardena zawiera:  

 • 10 kg organicznego nawozu doglebowego do trawnika BiOgardena 100 dni 
 • 1 butelkę (450 ml) nawozu BiOgardena Vital Plus 

Łącząc nawóz doglebowy do trawnika BiOgardena 100 dni z płynnym nawozem BiOgardena Vital Plus dostarczamy roślinom niezbędnych składników pokarmowych doglebowo oraz bezpośrednio na źdźbło trawy (dolistnie). 10 kg nawozu do trawy BiOgardena i 1 butelka nawozu BiOgardena Vital Plus wystarczają na około 200 metrów kwadratowych trawnika.  

Ten zestaw będzie idealny, jeśli Twój trawnik potrzebuje regeneracji, bo jest: 

 • daleki od ideału, pełny różnych plam,  
 • przesuszony, bardziej żółty niż zielony,  
 • przypalony przez nawozy mineralne, 
 • w słabej kondycji po zimie 
 • zniszczony wskutek chorób traw tj. np pleśń śniegowa 
 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Producent: BiOgardena
 • Dostępność: Jest Jest

 • Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 129,98 zł brutto
 • Cena netto: 129,61 zł 139,98 zł
 • szt.
 • Płatność online, Płatność przy odbiorze, Płatność przelewem
 • Kup teraz, zapłać za 30 dni.
 • Szybkie płatności Blik.

Zamówienia do godz 11.00 wysyłamy tego samego dnia! 

Dostawa gratis od pewnej kwoty zamówienia!

Nawozy granulowane działają ok 100 dni (mikrogranulat do 150dni). Nawozy płynne działają bardzo szybko - pierwsze efekty widoczne po kilku dniach od zastosowania. 

Zestaw regeneracyjny do trawnika BiOgardena idealnie nadaje się do: 

 • Regeneracji trawnika po suszy, upałach - w tym celu należy wygrabić suchą trawę i zastosować nawóz doglebowy BiOgardena 100 dni. Następnie, póki stan trawnika nie ulegnie poprawie, należy raz w tygodniu podlewać trawnik nawozem BiOgardena Vital Plus rozrobionym w proporcji 5 ml nawozu na 1 litr wody. Można też opryskiwać trawnik nawozem BiOgardena Vital Plus rozrobionym w proporcji 2,5 ml nawozu na 1 litr wody.  
 • Regeneracji trawnika zniszczonego przez nawozy mineralne - tym celu należy wygrabić wypaloną trawę i w razie potrzeby dosiać nową. Tak przygotowany trawnik należy nawieźć nawozem doglebowym BiOgardena 100 dni. Następnie, póki stan trawnika nie ulegnie poprawie, należy raz w tygodniu podlewać trawnik nawozem BiOgardena Vital Plus rozrobionym w proporcji 5 ml nawozu na 1 litr wody. Można też opryskiwać trawnik nawozem BiOgardena Vital Plus rozrobionym w proporcji 2,5 ml nawozu na 1 litr wody.  
 • Regeneracji trawnika po zimie – w tym celu należy wygrabić starą trawę i wykonać wertykulację, aby pozbyć się tzw. „filcu” z trawnika oraz aerację (napowietrzenie darni). Tak przygotowany trawnik należy nawieźć nawozem doglebowym BiOgardena 100 dni. Następnie należy dwukrotnie, w odstępie 2 tygodni, podlać trawnik nawozem BiOgardena Vital Plus rozrobionym w proporcji 5 ml nawozu na 1 litr wody.  

W skład zestawu regeneracyjnego do trawnika na 200m2 wchodzą: 

 • Organiczny nawóz do trawnika BiOgardena 100 dni- to nawóz doglebowy, który dostarcza trawie wszystkich składników niezbędnych do bujnego wzrostu i pięknego wyglądu. Zawiera najwyższą na rynku dawkę azotu organicznego, który uwalnia się stopniowo i odżywia rośliny. Dzięki temu zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne, suszę, mróz oraz choroby. Dodatkowo użyźnia glebę i odżywia pożyteczne mikroorganizmy glebowe. 10 kg organicznego nawozu do trawy BiOgardena wystarcza na około 200 m² trawnika.
 • Nawóz BiOgardena Vital Plus - to płynny nawóz, który można stosować doglebowo lub w formie oprysku. Błyskawicznie regeneruje rośliny narażone na czynniki stresowe, np. suszę, przelanie, przymrozki, szkodniki. Dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych wspomaga wzrost i odbudowę roślin oraz poprawia ich wybarwienie.  

Stały, stabilny skład nawozów: 

Organiczny nawóz do trawnika BiOgardena: Azot całkowity (N): 12,5% Węgiel organiczny (C): 40% Substancja organiczna: 70%

Nawóz BiOgardena Vital Plus: Azot organiczny (N): 9% Węgiel organiczny (C): 24,5% Zawartość aminokwasów > 50% pH w wodzie: 5-6  

Zestaw regeneracyjny nawozów do trawnika ratuje go w naturalny sposób. Nawozy BiOgardena regenerują trawniki, które ucierpiały podczas zimy, zostały przesuszone, przelane albo przenawożone nawozami mineralnymi (chemicznymi). Rośliny otrzymują odpowiednia dawkę azotu organicznego. Dzięki temu trawa lepiej się ukorzenia i jest bardziej odporna na suszę, choroby grzybowe i przymrozki. Nawozy do trawy BiOgardena są w 100% bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Z trawnika można korzystać od razu po zastosowaniu nawozów.  

Dołącz do zadowolonych z trawnika. Zamów teraz! 

Masz pytania? Napisz:kontakt@biogardena.pl 

E
Elżbieta
Zweryfikowany
ponad pół roku temu

Stosuję ten zestaw od lat! Jestem zadowoloną klientką. Trawa jest zdrowa, zielona. Nawożę 1x na 3 miesiące a oprysk - jak pamiętam :)
Recenzja potwierdzona zamówieniem.


Pleśń śniegowa - jak zapobiegać, jak leczyć trawnik

Pleśń śniegowa - jak zapobiegać, jak leczyć trawnik

Z tego artykułu dowiesz się: Co powoduje pojawianie się wiosną brązowych plam na trawniku? Jak pozbyć się pleśni śniegowej z trawnika? Co zrobić, żeby uniknąć problemów w przyszłości. Pleśń śniegowa to jedna z najgroźniejszych i jednocześnie najczęstszych chorób grzybiczych, jaka może przytrafić się trawnikowi. Pleśń...
Akcja: regeneracja! Trawnik w czasie upałów.

Akcja: regeneracja! Trawnik w czasie upałów.

Zły stan trawnika podczas upałów – z tego artykułu dowiesz się m.in.: W jaki sposób nawozić trawnik w okresie letnim Jakie zabiegi wykonać, by zregenerować spalony trawnik Czym nawozić trawę, by szybko i efektywnie się zregenerowała Nawożenie organiczne trawnika a nawożenie mineralne – dlaczego warto zdecydować się na nawóz...
Regeneracja trawnika po zimie

Regeneracja trawnika po zimie

Dowiedz się, jak pobudzić trawnik do życia wiosną, od czego zacząć, jakie zabiegi wykonać. Co pierwsze - nawożenie czy wertykulacja? Czy robić aerację? Zajrzyj!