Zestaw regeneracyjny do trawnika 250m2

Zestaw regeneracyjny do trawnika BiOgardena zawiera:  

 • 25 kg nawozu doglebowego do trawnika BiOgardena Professional  
 • 1 butelka (450 ml) nawozu BiOgardena Vital Plus 

Łącząc nawóz doglebowy do trawnika BiOgardena Professional z płynnym nawozem BiOgardena Vital Plus dostarczamy roślinom niezbędnych składników pokarmowych doglebowo oraz bezpośrednio na źdźbło trawy (dolistnie). 25 kg nawozu doglebowego do trawnika BiOgardena Professional i 1 butelka nawozu BiOgardena Vital Plus wystarczają na około 250m2 trawnika na ok 5 miesięcy lub na ok. 500m2 trawnika na 3 miesiące.  

Ten zestaw będzie idealny, jeśli Twój trawnik potrzebuje regeneracji, bo jest: 

 • przesuszony, bardziej żółty niż zielony,  
 • daleki od ideału, pełen różnych plam, 
 • przypalony przez nawozy mineralne, 
 • w słabej kondycji po zimie 
 • zniszczony wskutek chorób traw tj. np pleśń śniegowa
 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Producent: BiOgardena
 • Dostępność: Jest Jest

 • Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 260,00 zł brutto
 • Cena netto: 249,07 zł 269,00 zł
 • szt.
 • Płatność online, Płatność przy odbiorze, Płatność przelewem
 • Kup teraz, zapłać za 30 dni.
 • Szybkie płatności Blik.

Zamówienia do godz 11.00 wysyłamy tego samego dnia! 

Dostawa gratis od pewnej kwoty zamówienia!

Nawozy granulowane działają ok 100 dni (mikrogranulat do 150dni). Nawozy płynne działają bardzo szybko - pierwsze efekty widoczne po kilku dniach od zastosowania. 

Zestaw regeneracyjny do trawnika BiOgardena idealnie nadaje się do: 

 • Regeneracji trawnika po suszy, upałach - w tym celu należy wygrabić suchą trawę i zastosować nawóz doglebowy BiOgardena Professional. Następnie, póki stan trawnika nie ulegnie poprawie, należy raz w tygodniu podlewać trawnik nawozem BiOgardena Vital Plus rozrobionym w proporcji 5 ml nawozu na 1 litr wody. Można też opryskiwać trawnik nawozem BiOgardena Vital Plus rozrobionym w proporcji 2,5 ml nawozu na 1 litr wody.  
 • Regeneracji trawnika zniszczonego przez nawozy mineralne - tym celu należy wygrabić wypaloną trawę i w razie potrzeby dosiać nową. Tak przygotowany trawnik należy nawieźć nawozem doglebowym BiOgardena Professional. Następnie, póki stan trawnika nie ulegnie poprawie, należy raz w tygodniu podlewać trawnik nawozem BiOgardena Vital Plus rozrobionym w proporcji 5 ml nawozu na 1 litr wody. Można też opryskiwać trawnik nawozem BiOgardena Vital Plus rozrobionym w proporcji 2,5 ml nawozu na 1 litr wody.  
 • Regeneracji trawnika po zimie – w tym celu należy wygrabić starą trawę i wykonać wertykulację, aby pozbyć się tzw. „filcu” z trawnika oraz aerację (napowietrzenie darni). Tak przygotowany trawnik należy nawieźć nawozem doglebowym BiOgardena Professional. Następnie należy dwukrotnie, w odstępie 2 tygodni, podlać trawnik nawozem BiOgardena Vital Plus rozrobionym w proporcji 5 ml nawozu na 1 litr wody. 

W skład zestawu regeneracyjnego do trawnika na 250m2 wchodzą: 

 • Nawóz do trawnika BiOgardena Professional - dostarcza trawie wszystkich składników niezbędnych do bujnego wzrostu i pięknego wyglądu. Zwiększa odporność na suszę, mróz oraz choroby. Dodatkowo użyźnia glebę i odżywia pożyteczne mikroorganizmy glebowe. 25 kg nawozu do trawnika BiOgardena Professional wystarcza na około 250 m² trawnika i działa aż przez 5 miesięcy. Można opcjonalnie zastosować nawóz na 500 m² i wtedy po 3 miesiącach rozważyć kolejne nawożenie tym samym lub innym nawozem z oferty BiOgardena.  
 • Nawóz BiOgardena Vital Plus - to płynny nawóz, który można stosować doglebowo lub w formie oprysku (nalistnie). Błyskawicznie regeneruje rośliny narażone na czynniki stresowe, np. suszę, przelanie, przymrozki, choroby. Dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych wspomaga wzrost i odbudowę trawy oraz poprawia jej wybarwienie.  

Stały, stabilny skład nawozów: 

Nawóz BiOgardena Professional: Azot organiczny (N): 12% Węgiel organiczny (C): 40%  Węgiel organiczny całkowity: 95%

Nawóz BiOgardena Vital Plus: Azot organiczny (N): 9% Węgiel organiczny (C): 24,5% Zawartość aminokwasów > 50% pH w wodzie: 5-6  

Zestaw regeneracyjny nawozów do trawnika ratuje go w naturalny sposób. Nawozy BiOgardena regenerują trawniki, które ucierpiały podczas zimy, zostały przesuszone, przelane albo przenawożone nawozami mineralnymi (chemicznymi). Rośliny otrzymują odpowiednia dawkę azotu organicznego. Dzięki temu trawa lepiej się ukorzenia i jest bardziej odporna na suszę, choroby grzybowe i przymrozki.

Nawozy BiOgardena są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Z trawnika można korzystać od razu po zastosowaniu nawozów.  

Dołącz do zadowolonych z trawnika. Zamów teraz! 

Masz pytania? Napisz: kontakt@biogardena.pl 

P
Piotr
Zweryfikowany
ponad pół roku temu

Kolejny sezon, ten sam zestaw regeneracyjny. Super efekty a do tego bezpieczny dla bawiących się dzieci i zwierząt.
Recenzja potwierdzona zamówieniem.


Pleśń śniegowa - jak zapobiegać, jak leczyć trawnik

Pleśń śniegowa - jak zapobiegać, jak leczyć trawnik

Z tego artykułu dowiesz się: Co powoduje pojawianie się wiosną brązowych plam na trawniku? Jak pozbyć się pleśni śniegowej z trawnika? Co zrobić, żeby uniknąć problemów w przyszłości. Pleśń śniegowa to jedna z najgroźniejszych i jednocześnie najczęstszych chorób grzybiczych, jaka może przytrafić się trawnikowi. Pleśń...
 Aeracja trawnika krok po kroku

Aeracja trawnika krok po kroku

Z tego artykułu dowiesz się: Co to jest aeracja trawnika i po co się ją robi Jak i czym wykonać aerację trawnika. Jak pielęgnować trawnik po aeracji. Regularne podlewanie, koszenie i nawożenie nie wystarczy, żeby cieszyć się naprawdę pięknym trawnikiem. Żeby trawnik był prawdziwą ozdobą ogrodu przez dłużej niż jeden sezon, warto również, między innymi regularnie...
Jak uratować trawnik po suszy? 4 kroki do pięknego trawnika mimo upałów

Jak uratować trawnik po suszy? 4 kroki do pięknego trawnika mimo upałów

4 kroki do pięknego trawnika mimo upałów – z tego artykułu dowiesz się m.in.: Jak uratować trawnik po suszy Jak dbać o trawnik w czasie upałów W jaki sposób podlewać trawnik w czasie upałów Co zrobić aby trawnik po suszy i upałach zabezpieczyć na kolejny sezon   Spis treści 4 kroki do...