Regeneracja rośliny iglaste i kwasolubne - zestaw nawozów na 100m2

Zestaw regeneracyjny do tui i iglaków zawiera:  

 • 8 kg nawozu do roślin iglastych i kwasolubnych BiOgardena 
 • 2 butelki (2x450 ml) nawozu BiOgardena Vital Plus 

Łącząc organiczny nawóz do roślin iglastych i kwasolubnych z nawozem BiOgardena Vital Plus odżywiamy rośliny w azot i siarkę. Jednocześnie użyźniamy glebę i dopasowujemy jej pH do potrzeb roślin iglastych.  

Zestaw nawozów do regeneracji roślin iglastych i kwasolubnych można stosować do: tui, świerków, jałowców, jodły, choiny, cyprysików, modrzewi, sosen, rododendronów, wrzosów, hortensji czy borówek.  

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Producent: BiOgardena
 • Dostępność: Jest Jest

 • Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 159,90 zł brutto
 • Cena netto: 156,48 zł 169,00 zł
 • szt.
 • Płatność online, Płatność przy odbiorze, Płatność przelewem
 • Kup teraz, zapłać za 30 dni.
 • Szybkie płatności Blik.

Zamówienia do godz 11.00 wysyłamy tego samego dnia! 

Dostawa gratis od pewnej kwoty zamówienia!

Nawozy granulowane działają ok 100 dni (mikrogranulat do 150dni). Nawozy płynne działają bardzo szybko - pierwsze efekty widoczne po kilku dniach od zastosowania. 

W skład zestawu regeneracyjnego do roślin iglastych i kwasolubnych wchodzą: 

 • Nawóz do roślin iglastych i kwasolubnych BiOgardena – zawiera odpowiednią dawkę azotu o kontrolowanym uwalnianiu. Dzięki siarce elementarnej dostosowuje pH gleby do potrzeb iglaków. Dodatkowo użyźnia glebę, dokarmia pożyteczne mikroorganizmy glebowe. Jego stosowanie stymuluje rozrost systemu korzeniowego, co poprawia stabilizację rośliny w podłożu i zwiększa jej odporność na suszę. Pomaga również przyjąć się roślinom po przesadzeniu. Można stosować go również w trakcie wysadzania iglaków z pojemników na docelowe miejsce.  
 • Nawóz BiOgardena Vital Plus - błyskawicznie regeneruje rośliny narażone na czynniki stresowe, np. suszę, przelanie, przymrozki, szkodniki. Dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych wspomaga wzrost i odbudowę roślin iglastych oraz poprawia ich wybarwienie.  

Zestaw regeneracyjny do iglaków BiOgardena zastosuj, gdy:  

 • Rośliny nie rosną, bo brakuje im składników odżywczych.  
 • Igły straciły swój kolor, stały się żółte lub brązowe.  
 • Odczyn gleby nie jest wystarczająco kwaśny.  
 • Rośliny zostały zaatakowane przez choroby, szkodniki i mimo podjętej kuracji, nie wyglądają dobrze.  

Regeneracja roślin z nawozami BiOgardena: 

 • Pierwszy krok to nawożenie doglebowe nawozem organicznym do roślin iglastych i kwasolubnych. Nawóz należy wymieszać z glebą i obficie podlać rośliny. 8kg nawozu BiOgardena wystarcza na 120 do 200 drzew lub krzewów w zależności od ich wielkości. Dopuszczalne jest rozpuszczenie nawozu w konewce i podlanie roślin iglastych, jeśli nie ma możliwości wymieszania z glebą. 
 • Drugi krok to zastosowanie płynnego nawozu BiOgardena Vital Plus. 2,5 ml nawozu należy rozrobić w 1 litrze wody. Tak przygotowanym roztworem opryskujemy rośliny. Opryski należy wykonywać raz w tygodniu, dopóki roślina nie wróci do formy.  

Stosując nawozy BiOgardena nie ma możliwości przenawożenia roślin. Dodatkowo wszystkie nawozy BiOgardena są w 100% bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Nie wymagają stosowania okresu karencji ani prewencji. 

Stały, stabilny skład nawozów: 

Nawóz do iglaków: Azot organiczny (N): 10% Tlenek siarki (SO3): 44% Węgiel organiczny (C): 30% pH< 6  

Nawóz BiOgardena Vital Plus: Azot organiczny (N): 9% Węgiel organiczny (C): 24,5% Zawartość aminokwasów > 50% pH w wodzie: 5-6  

Zestaw nawozów BiOgardena do regeneracji roślin iglastych i kwasolubnych, to naturalny sposób na ratowanie roślin w ogrodzie. Można go również stosować również przy przesadzaniu czy wykonywaniu nowych nasadzeń.

Nawożąc organicznie BiOgardeną mamy pewność, że nasze rośliny otrzymają składniki pokarmowe niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozbudowy korzenia. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknym ogrodem.  

Masz pytania? Napisz: kontakt@biogardena.pl 


Iglaki w ogrodzie – jak je pielęgnować

Iglaki w ogrodzie – jak je pielęgnować

Popularne gatunki iglaków Rośliny iglaste obejmują szeroki zakres gatunków najpopularniejsze gatunki to sosna, świerk, tuja oraz cis. Rośliny iglaste posiadają igłowate lub łuskowate liście oraz zróżnicowane formy, od karłowatych krzewów po wysokie drzewa. Iglaki są popularne w ogrodach ze względu na zdolność do dostosowania się do różnych warunków glebowych i...
Jak wybrać dobry nawóz?

Jak wybrać dobry nawóz?

Z tego artykułu dowiesz się: Na co zwrócić uwagę wybierając nawóz. Jakie składniki odżywcze powinien zawierać dobry nawóz. Czemu nawozy organiczne są lepsze niż mineralne. Jeśli dbasz o siebie, wybierając to, co zjesz, to na pewno uważnie czytasz składy produktów. Czy w takim razie wybierając to, co zjedzą Twoje rośliny, również zwracasz uwagę na skład?...
Czy wiesz jaki jest odczyn gleby w Twoim ogrodzie?

Czy wiesz jaki jest odczyn gleby w Twoim ogrodzie?

  Z tego artykułu dowiesz się: Czemu warto sprawdzić odczyn gleby. Jak sprawdzić pH gleby. Jakie jest optymalne pH gleby dla różnych gatunków roślin. Co zrobić z nieprawidłowm pH gleby w swoim ogrodzie. Odczyn gleby jest jednym z czynników, od których zależy prawidłowy wzrost roślin. Ma...