Bezpieczny trawnik

 

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej coraz więcej ogrodników sięga po nawozy organiczne. Tradycyjne nawozy chemiczne, choć działają szybko i efektywnie, mogą negatywnie wpływać na mikroorganizmy, zdrowie ludzi oraz środowisko naturalne. Nawożenie organiczne to bezpieczna i skuteczna alternatywa, dla nawozów mineralnych.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak skutecznie nawozić ogród bez chemii
  • Czy nawóz organiczny można stosować w okolicy oczka wodnego
  • Czy nawozy BiOgardena są bezpieczne dla zwierząt domowych

Zalety nawożenia organicznego

Nawozy organiczne to bezpieczne rozwiązanie dla Twojego ogrodu. Nawozy organiczne BiOgardena działają w zgodzie z naturą. Zawierają azot jedynie w formie organicznej. Dzięki temu jest bezpieczny w stosowaniu, nie ulega statom i nie zanieczyszcza środowiska.

Nie ma tu ryzyka przenawożenia, spalenia trawy z powodu zbyt dużej dawki i szybkiego uwalniania składników. To sprawia, że nawozy organiczne są bezpieczne dla naszego trawnika. A co z bezpieczeństwem naszych czworonogów czy ryb w oczku wodnym?

Nawóz bezpieczny dla zwierząt domowych

Jeżeli z trawnika korzystają zwierzęta na przykład ciekawskiego pieska, który lubi węszyć i wyjadać różne rzeczy,  kota czy królika korzystającego z trawnika - lepiej użyj nawozu w mikrogranulacie. Warto wybrać Nawóz BiOgardena Professional, który jest w formie bardzo drobnego, czarnego granulatu, po rozsypaniu na trawniku jest praktycznie niewidoczny a jego rozmiar powoduje, że jest niezauważalny nawet dla ciekawskiego psa czy kota. Duże granule nawozy mogłyby stanowić zachętę dla pupila do ich zjedzenia.

Dodatkowo nawóz nie wymaga okresu karencji czy prewencji. Z trawnika można korzystać od razu po aplikacji nawozu a zwierzęta mogą swobodnie spacerować po ogrodzie.

W przypadku stosowania nawozów mineralnych często zaleca się zatrzymanie czworonoga na kilka dni z dala od trawnika. Należy pamiętać by po użyciu w ogrodzie chemikaliów przez kilka dni nie powinniśmy wypuszczać zwierząt na trawnik, mogą one wywołać zatrucie i zagrażać zdrowiu zwierząt.

Bezpieczny dla rybek w oczku wodnym

Wielu posiadaczy oczek wodnych martwi się, że stosowanie nawozu może spowodować szkody w jakości wody oraz zagrożenie dla zdrowia jego mieszkańców. Nawozy organiczne, dzięki swojemu naturalnemu składowi i wolniejszemu uwalnianiu składników odżywczych, są bezpieczne dla oczek wodnych.

Nawozy organiczne BiOgardena działają w zgodzie z naturą, składniki są pobierane sukcesywnie przez rośliny a nie wypłukiwane wraz z wodą. Składniki w formie organicznej nie ulegają stratom i nie zanieczyszczają środowiska.

Stosowanie nawozu organicznego minimalizuje ryzyko przedostawania się nadmiaru składników odżywczych do wody w oczku wodnym.

Nawożenie chemiczne roślin w ogrodzie może stanowić zagrożenie dla ryb i innych organizmów w oczku wodnym. Wysoko skoncentrowane nawozy chemiczne poprzez spłukiwanie dostają się do wody i mają realny wpływ na zdrowie roślin oraz ryb czy organizmów wodnych. Zbyt duża ilość składników mineralnych w wodzie może skutkować wzrostem glonów oraz spadkiem jakości wody.

Bezpieczny dla owadów

Nawozy organiczne to wiele korzyści zarówno dla roślin jak i ekosystemu. Ich stosowanie nie zrobi szkody owadom. Owady zapylające, takie jak pszczoły i motyle, odgrywają kluczową rolę w ekosystemie ogrodowym.

Bezpieczeństwo nawozów BiOgardena polega na doborze surowców, które są dozwolone do stosowania w rolnictwie ekologicznym, są one naturalnym źródłem składników odżywczych. Warto świadomie wybierać nawozy do naszego ogrodu tak aby wspierały one bioróżnorodność i nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia owadów.

Korzystając z nawożenia organicznego, wspieramy mrówki, pszczoły, ale także nie stwarzamy bezpieczny ogród dla naszych pupili biegających po trawniku.

Nawozy BiOgardena mogą być bezpiecznie stosowane:

  • w przydomowych ogrodach
  • na trawnikach
  • w ogrodach z oczkiem wodnym
  • w ogrodzie, z którego korzystają dzieci czy zwierzęta

Polecane do ogrodu

Nawóz BiOgardena Vital Plus 4w1: odżywianie, profilaktyka, biostymulacja, regeneracja - 450 ml

Nawóz BiOgardena Vital Plus 4w1: odżywianie, profilaktyka, biostymulacja, regeneracja - 450 ml

Płynny nawóz BiOgardena Vital Plus odżywia rośliny, wzmacnia ich odporność na choroby i szkodniki oraz jest biostymulatorem kwitnienia i owo...
Organiczny nawóz azotowy do trawników 10 kg

Organiczny nawóz azotowy do trawników 10 kg

Nawóz do trawników BiOgardena dostarcza trawie wszystkich składników niezbędnych do bujnego wzrostu i pięknego wyglądu.10 kilogramów nawozu ...
Nawóz Trawnik Professional 25kg

Nawóz Trawnik Professional 25kg

Nawóz do trawników BiOgardena Professional dostarcza trawie wszystkich składników niezbędnych do bujnego wzrostu i pięknego wyglądu.25 kg na...

Przydatna wiedza

Organiczne nawożenie trawników z BiOgardeną

Organiczne nawożenie trawników z BiOgardeną

Dowiedz się, na czym polega Lepszy Program Nawożenia i jak możesz zaoszczędzić czas i pieniądze na nawożeniu swojego trawnika! 
Czym nawozić trawnik, gdy masz robota koszącego?

Czym nawozić trawnik, gdy masz robota koszącego?

Z tego artykułu dowiesz się:  czy sposób koszenia trawnika powinien mieć wpływ na rodzaj kupowanego nawozu? czy robot koszący wymaga specjalnego nawozu do trawnika? na jakim trawniku najlepiej sprawdzi się robot koszący? Wydawać by się mogło, że koszenie trawnika jest...
Jak uratować trawnik po suszy? 4 kroki do pięknego trawnika mimo upałów

Jak uratować trawnik po suszy? 4 kroki do pięknego trawnika mimo upałów

4 kroki do pięknego trawnika mimo upałów – z tego artykułu dowiesz się m.in.: Jak uratować trawnik po suszy Jak dbać o trawnik w czasie upałów W jaki sposób podlewać trawnik w czasie upałów Co zrobić aby trawnik po suszy i upałach...