Specjalistyczny, ekologiczny nawóz do trawników długo działający, bez strat azotu

Nawóz przeznaczony do zakładania i pielęgnacji trawników zarówno z rolki jak i siewu. Działa do 6 miesięcy!

  • odżywia trawę
  • użyźnia glebę
  • stymuluje korzeń
  • poprawia zagęszczenie

1 zastosowanie w sezonie – w rytmie natury

Specjalistyczny nawóz BiOgardena do trawników wystarczy zastosować raz w sezonie, aby cieszyć się pięknym trawnikiem przez cały rok! Nawóz uwalnia się w wyniku działalności mikroorganizmów glebowych. Ich aktywność rośnie wraz w temperaturą i wilgotnością – podobnie do zapotrzebowania roślin na składniki pokarmowe. Dzięki temu możemy mówić, że nawóz specjalistyczny do trawników BiOgardena działa zgodnie z rytmem natury.

 
Nawóz, który odżywia trawę azotem organicznym 

BiOgardena specjalistyczny nawóz do trawników zawiera azot wyłącznie w formie organicznej. Jest ona bezpieczna dla roślin, ludzi, zwierząt i środowiska. Azot zawarty w nawozie pozwala trawie rozwijać się w zgodzie z rytmem wegetacji. Dzięki temu trawa jest silniejsza, lepiej znosi stres suszy, mrozy i jest niechętnie atakowana przez szkodniki i patogeny.

Za sprawą azotu organicznego zawartego w nawozie specjalistycznym do trawników BiOgardena stymulowany jest wzrost korzeni (w przeciwieństwie do azotu mineralnego, który „rozleniwia” korzeń). Dodatkowo, azot pomaga w prawidłowym wybarwianiu trawy.

czytaj więcej o azocie w nawozach BiOgardena…

Użyźnianie gleby z nawozem do trawników BiOgardena

Wysoka zawartość materii organicznej wpływa na poprawę użyźnienia gleby – jest pożywką dla mikroorganizmów glebowych, które tworzą próchnicę i przeprowadzają składniki pokarmowe w formy dostępne dla roślin.

Zastosowanie

Raz w sezonie nawóz rozsypać na trawnik w dawce 100 g na m². Po rozsypaniu, nawozu warto obficie podlać trawnik.

Nawóz doskonale nadaje się do nawożenia i stymulacji rozwoju systemu korzeniowego przy zakładaniu trawnika (z rolki lub siewu). W tym celu należy rozsypać nawóz w dawce 100 g/m² przed wysiewem trawy lub rozłożeniem rolki.

Skład nawozu (wag.):

Azot całkowity w formie organicznej (N) 12%
Azot rozpuszczalny w wodzie (N) 5%
Węgiel organiczny (C) 40%