Druga połowa lata to nadal czas zbiorów warzyw z naszych przydomowych ogródków. Nie zapominajmy o ich nawożeniu nawozami N-P-K, które są niezbędne w okresie wegetacji.
Zastosowanie nawozu uniwersalnego BiOgardena ochroni rośliny przed nadmierną wrażliwością na niedobory wody, przymrozki oraz zakażenia grzybami.

Sierpniowe nawożenie warzyw w czasie wegetacji stosuje się do odmian późnych, których rozsadę posadziliśmy późną wiosną lub na początku lata.

MARCHEW
By marchew lepiej wybarwiała swój korzeń spichrzowy, gleba musi być dobrze zaopatrzona w potas. Nawóz BiOgardena stymuluje rozrost systemu korzeniowego, a co za tym idzie wielkości plonu warzyw korzeniowych W uprawie marchwi i innych warzyw korzeniowych zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się, w miarę potrzeby, do usuwania skorupy glebowej, zwalczania chwastów oraz nawadniania. Termin zbioru marchwi na bezpośrednie spożycie latem i jesienią przypada na VIII-X.

POMIDOR
W uprawie pomidora nawożenie zaleca się wykonać kilkukrotnie: 2-3 tygodnie po wysadzeniu rozsady, w początkowym okresie zakwitania roślin, po zawiązaniu większości owoców oraz w czasie ich intensywnego wzrostu co również przypada na miesiąc sierpień.

KAPUSTA GŁOWIASTA
Kapusta ma dość długi okres wegetacji więc konieczne jest uzupełnianie składników nawożeniem najlepiej organicznym. Zbiór kapusty przeprowadza się w czasie bezdeszczowej pogody gdy rośliny są suche. Odmiany średnio wczesne zbieramy do końca IX, a odmiany późne IX-XI.

Dzięki prawidłowej pielęgnacji warzyw będziemy się cieszyć ich smakiem i obfitością.

POR
Właściwe nawożenie pora ma wpływ na zdrowotność roślin i zwiększa jego potencjał obronny oraz zdolności regeneracyjne. Składniki takie jak fosfor i potas w nawozie sprzyjają silnemu rozwojowi tkanki mechanicznej, co utrudnia szkodnikom żerowanie na porze. Odmiany porów średnio wczesne zbieramy w sierpniu i wrześniu, a średnio późne i późne w październiku i listopadzie.

Kalafior
Azot w nawozach których użyjemy decyduje o wielkości wytworzonej masy roślinnej i wysokości plonu kalafiora. Ekologiczny nawóz BiOgardena doskonale nadaje się do nawożenia kalafiorów, u których wykorzystujemy części nadziemne. Specyficznym zabiegiem pielęgnacyjnym który musimy wykonać w uprawie kalafiora jest zabezpieczanie różyczek przed światłem słonecznym. W przeciwnym razie doprowadzimy do ich żółknięcia. Aby temu zapobiec zwiąż liście środkowe nad różyczkami. Można też przykrywać róże liśćmi zerwanymi z dolnej części rośliny. Odmiany średnio wczesne kalafiora zbieramy do końca IX, a odmiany późne IX-XI.

Inne gatunki warzyw, które należy nawozić w sierpniu to seler, chrzan, szparagi, rabarbar czy jarmuż.

Nawożenie organiczne warzyw

Do nawożenia warzyw idealnie nada się uniwerslany nawóz BiOogardena. Jest on bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Warzywa można jeść bezpośrednio po zastosowaniu nawozu – nie ma on okresu karencji ani prewencji.

 

Poznaj wyższą jakość nawożenia z BiOgardena!

Nie zapomnij również o nawożeniu :

• roślin rabatowych, które są w pełni kwitnienia oraz te, które dopiero zakwitną jesienią;
• żywopłotów po intensywnym cięciu letnim;
• krzewów kwitnących: różaneczniki, hortensje, róże.

 

 

CIEKAWE DLA CIEBIE: