W sierpniu kończą się zbiory borówek i innych owoców jagodowych. Nie zapominajmy jednak o zabiegach pielęgnacyjnych tych roślin. W okresie pozbiorczym zachodzą u nich ważne procesy fizjologiczne. Inicjowane są pąki kwiatowe na następny rok.

Nawadnianie

Tworzenie pąków owocowych na przyszły rok zaczyna się od końca lipca i trwa do sierpnia lub dłużej. W tym okresie odpowiednie nawodnienie jest równie ważne, jak w okresie kwitnienia. Unikajmy wysuszenia gleby – wpłynie to negatywnie na rośliny.

Przycinanie

Przycinanie po zbiorach to doskonały sposób na kontrolowanie wysokości i utrzymywanie struktury krzewów. Usuwamy pędy z oznakami chorobotwórczymi, i te które są słabe. Wycinamy je poniżej miejsca, w którym zauważyliśmy infekcję.

WAŻNE: Jesienią chronimy krzewy przed gryzoniami. Należy wykosić murawę i nie dopuszczać do rozwoju chwastów.

Nawożenie

Późnym latem zalecane jest stosować nawozy, w których w skład wchodzą – fosfor i potas. Polepszy to rozwój korzeni oraz zapewni odpowiedni dostęp do składników pokarmowych. Potas zawarty w nawozie BiOgardena do roślin kwasolubnych sprzyja m.in. drewnieniu pędów borówki wysokiej.

 

Poznaj wyższą jakość nawożenia borówki!

 

Nawożenie i pielęgnacja roślin wieloletnich

Pod koniec lata nie zapominajmy również o roślinach ozdobnych w naszych ogrodach. One również zawiązują pąki na kolejny sezon.

Hortensję ogrodową musimy osłonić zaraz po opadnięciu liści.
Różaneczniki i azalie nawozimy od sierpnia do września – w ten sposób przygotują się na chłodniejsze dni.
W uprawie magnolii stosujemy nawozy uniwersalne lub nawozy dla roślin kwasolubnych.

Poznaj wyższą jakość nawożenia z BiOgardena!

 

CIEKAWE DLA CIEBIE: