Piękne kwiaty, większe plony!

BiOgardena nawóz do owoców, warzyw, krzewów i roślin ozdobnych to nawóz o zbilansowanym składzie, którego nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie czy warzywniaku!

Najlepszy organiczny nawóz do pomidorów

Korzyści dla Twoich roślin

Odkryj wyższą jakość nawożenia!

Stosowanie nawozów organicznych BiOgardena w ogrodzie i warzywniaku to szereg zalet: 

 • Zbilansowany skład, który odpowiada na wszelkie potrzeby owoców, warzyw i roślin ozdobnych
 • Organiczna forma azotu w 99% wykorzystywana przez roślinę w miejscu nawożenia
 • Lepsze odżywienie roślin w składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu
 • Użyźnienie gleby, w której rosną rośliny, dokarmianie pożytecznych mikroorganizmów w glebie

Na piękny ogród składa się wiele czynników: ładny trawnik, kwitnące rośliny, zdrowe iglaki a dla tych, którzy mają warzywniak to oczywiście obfite plony. To wszystko można osiągnąć dzięki stosowaniu nawozów BiOgardena.  Nawóz do owoców, warzyw i roślin ozdobnych, jest idealny dla Twoich roślin, ponieważ dostarcza niezbędne składniki pokarmowe, których potrzebuje roślina. Dzięki czemu otrzymujesz pięknie kwitnące kwiaty, zdrowe krzewy i obfite, zdrowe plony. Rośliny docenią nawożenie organiczne i odwdzięczą się pięknym kwitnieniem i owocowaniem. Odżywione w naturalny sposób, bez „pędzenia”.  Nawożenie organiczne z BiOgardeną to nie tylko odżywianie rośliny, ale również stymulacja systemu korzeniowego, dzięki czemu roślina będzie silna i odporna na działanie niekorzystne warunki pogodowe, czy działanie szkodników.

Piękny ogród to nie tylko ładny trawnik, ale również zdrowe rośliny, drzewa i krzewy.
Nawóz do owoców, warzyw i roślin ozdobnych:

 • Wybierany przez świadomych ogrodników, którzy dbają o swoje rośliny i otrzymane z nich plony
 • Wyjątkowy skład: NPK 6-5-13 wraz z węglem organicznym, materią organiczną i pierwiastkami śladowymi
 • Stymulacja rozwoju korzeni – w efekcie, mocniejsze rośliny i większe plony oraz kwiaty
 • Poprawa wzrostu oraz wybarwienie liści, kwiatów i owoców
 • Większe plony owoców i warzyw – większa wartość odżywcza dla człowieka. Bezpieczne dla alergików
Skład nawozu NPK BiOgardena

Stosując nawożenie BiOgardena:

 • dbasz o swoje rośliny,
 • szanujesz środowisko naturalne,
 • cieszysz się długotrwałymi efektami!

Skład nawozu uniwersalnego:
NPK 6-5-13

Azot organiczny (N) 6%
Pięciotlenek fosforu (P2O5) 5%
Tlenek potasu  (K2O) 13%
Tlenek magnezu (MgO) 2%
Trójtlenek siarki (SO3) 10%
Węgiel organiczny (C) 18%
Materia Organiczna 43%

Opakowanie 8 kg wystarczy Ci na: ok. 100 m2 ogrodu na cały sezon

Nawóz BiOgardena polecamy do:

Owoców i warzyw

Nawóz organiczny BiOgardena jest niezastąpiony w przydomowej uprawie warzyw i owoców.
Nawóz NPK 6-5-13 szczególnie polecany jest do warzyw i owoców takich jak: pomidor, cukinia, dynia, ogórek, truskawka, malina, rzodkiewka . Warzywa i owoce nawożone organicznie są bogatsze w witaminy i mikroelementy, a przecież po to uprawiamy swoje, żeby były dla nas źródłem zdrowia. Nawożenie mineralne warzyw zbliża je do przemysłowych, więc świadomy ogrodnik wybiera bezpieczne dla środowiska i dla swojego zdrowia nawozy organiczne. 

Roślin i krzewów ozdobnych

Nawóz organiczny BiOgardena dla optymalnych efektów w uprawie roślin ozdobnych! 
Nawóz wystarczy zastosować raz w sezonie, najlepiej mieszając z glebą przy przesadzaniu, aby stymulował prawidłowy wzrost, wybarwienie i kwitnienie roślin ozdobnych. Rośliny ozdobne często wskutek stresu i zmiany warunków zrzucają kwiaty – odpowiednie substancje odżywcze w podłożu gwarantują im stabilność warunków i większą odporność na stresy typu przesuszenie, przelanie, ekspozycja na zimno, atak szkodników. 

Ziół

Nawóz BiOgardena jako organiczny produkt jest polecany do roślin, których liście czy owoce zamierzamy spożywać.  
Warto nawozić ziemię, w której rosną zioła, ponieważ BiOgardena pomaga im rozwinąć system korzeniowy, zasila w niezbędne składniki pokarmowe i stymuluje do zdrowego wzrostu mimo ciągłego podbierania listków do celów kulinarnych. Dobrze odżywiona roślina poradzi sobie z utratą liści i na ich miejsce będzie wypuszczała kolejne aromatyczne gałązki. 

Drzew i krzewów owocowych

Nawóz BiOgardena 8kg, doskonale sprawdza się przy nawożeniu drzew i krzewów owocowych.
Dostarcza wszelkich niezbędnych składników pokarmowych i stymuluje do zdrowego wzrostu. Stosując nawóz BiOgardena dajemy roślinie pożywienie a także stymulujemy rozwój korzenia. Roślina odwdzięczy się zdrowymi i smacznymi plonami, które będą miały więcej substancji odżywczych. Zdrowe owoce z Twoich drzew, będą smaczne i zdrowsze niż te, wyhodowane na nawozach mineralnych.  

Nawożenie organiczne a mineralne - różnice

Dlaczego nawożenie organiczne jest lepsze dla Twoich roślin? Wybierz świadomie!

Przyjrzyj się ilustracji: po lewej stronie masz opisane podstawowe fakty dotyczące nawożenia mineralnego (chemicznego), a po prawej charakterystykę nawozów organicznych BiOgardena. Jest szereg argumentów za tym, aby używać właśnie BiOgardeny:

Azot organiczny działa dłużej na Twoje rośliny, bo nie ulega stratom do atmosfery tak jak mineralny

Nawozy organiczne nie powodują zanieczyszczeń środowiska i zakwitania Bałtyku

Nawożenie mineralne jest tanie, ale 30% lub nawet więcej ucieka w powietrze i/lub ulega wypłukaniu. Musisz ponawiać nawożenie co 3-4 tygodnie – a organiczne nawożenie BiOgardena działa 100 dni lub nawet dłużej!

Nawożenie mineralne polega na dostarczeniu roślinie azotu w formie przyswajalnej dla niej od razu – to tak, jakby całe pożywienie roślina dostała do “spożycia” na raz. Dlatego po nawożeniu mineralnym rośliny pędzą w górę jak szalone … ale po kilku tygodniach są już wyczerpane tym i marnieją. Nawożenie organiczne – uwalnia roślinie tyle pożywienia, ile potrzebuje ona w danym momencie. Dzięki temu nic się nie marnuje, a nawozu wystarcza na dłużej. Roślina jest odżywiona i przyrasta w optymalnym tempie.

Nawożenie organiczne BiOgardena polega na tym, że nawóz dostarcza składników odżywczych dla mikroflory glebowej (są to drobne organizmy, pożyteczne bakterie itp), a dzięki temu przyrasta liczebność tych organizmów – one z kolei uwalniają z nawozu odpowiednie ilości azotu i innych pierwiastków w formie przyswajalnej dla roślin. Nic nie ulega stratom (wypłukaniu czy gazyfikacji), bo proces przebiega pod ziemią – a korzenie rośliny natychmiast wychwytują potrzebne im substancje. Dzięki wzrostowi ilości pożytecznych mikroorganizmów gleba robi się bardziej żyzna.

KUP TERAZ

Nawóz organiczny BiOgardena

Zbilansowany skład głównych pierwiastków odżywczych NPK • Azot, Fosfor i Potas w unikatowej proporcji 6-5-13 • Materia organiczna i węgiel organiczny podnoszą żyzność gleby • Nawóz stymuluje korzenie do wzrostu • Długo działa bez strat azotu do atmosfery • Bezpieczny nawet dla młodych roślin - nie pali korzeni jak sztuczne nawozy
KUP TERAZ

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Wystarczy jedno nawożenie w sezonieBogaty skład nawozu i jego kontrolowane uwalnianie się dostarczają roślinie substancji odżywczych przez cały sezon – powoli i w zgodzie z naturą. Roślina pobiera tyle nawozu, ile potrzebuje w danym momencie. Nie jest sztucznie pędzona, tylko odżywiana w naturalny sposób. 

Podobnie jak w przypadku warzyw, owoce przeważnie nawozimy raz w sezonie. Jednak w przypadku np. truskawek nawożenie po zbiorach odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ dzięki temu uzyskujemy lepsze plony w kolejnym sezonie. Ale nawóz BiOgardena do owoców przez stopniowe uwalnianie dostarcza roślinie wszystkich niezbędnych składników odżywczych przez cały sezon, dzięki temu uzyskujemy zdrowe i dorodne plony.  

Nie, nawozami BiOgardena nie ma możliwości przenawożenia. Nawet kiedy wysypiemy więcej niż zalecaną dawkę nawozu, to roślina nie zostanie narażona na spalenie, uszkodzenie, tylko spożytkuje nawóz wtedy, kiedy będzie miała niedobór składników odżywczych.  

Jeśli roślina doznała tzw “stresu” – czyli została przesuszona, przelana, przemarzła lub zaatakowały ją szkodniki, to zalecamy nawożenie doglebowe nawozem BiOgardena oraz podlanie nawozem Interwencyjnym BiOgardena, aby szybko przywrócić siły witalne. Nawozy można ze sobą mieszać, nie ma możliwości przenawożenia czy popalenia rośliny. Nawozy doglebowe z koncentratem interwencyjnym świetnie się uzupełniają i działają w innym tempie. 

Nawóz BiOgardena organiczny w worku 8kg jak najbardziej nadaje się do roślin kwitnących.  

Można go używać w ogrodzie do wszelkich roślin typu róże i inne kwitnące (nie –kwaśnolubne) – zasilamy je na początku sezonu dawką podaną na opakowaniu. Jeśli lato jest bardzo ciepłe i rośliny obficie rosły, można uzupełnić im składniki pokarmowe, powtarzając nawożenie wczesną jesienią, aby przygotować je do zimy.  

Nawóz BiOgardena doskonale sprawdzi się również do roślin na balkonie (w donicach i skrzyniach) – wystarczy wymieszać nawóz z ziemią, w którą w sadzimy rośliny. 

Tak. Zarówno alergicy jak i małe dzieci, mogą śmiało jeść plon z roślin, które były nawożone produktami BiOgardenaBiOgardena to nawozy, które nie zawierają chemii, GMO, patogenów i odchodów zwierzęcych, czy antybiotyków. 

 

Nawożenie organiczne jest bliższe naturalnemu sposobowi odżywiania się roślin – czyli wykorzystywania substancji, które korzenie znajdują pod ziemią. Nawożenie organiczne odżywia roślinę, ale też – co bardzo ważne – użyźnia glebę. Powoduje, że jest w coraz lepszej kondycji.
Z kolei nawożenie mineralne (chemiczne) pogarsza jakość gleby, choć krótkookresowo odżywia roślinę bardzo dynamicznie. Niestety często zbyt dynamicznie i w efekcie roślina “pędzi” w górę, po czym – opada z sił, ma wydłużone łodygi, cieńsze ściany komórkowe i wymaga kolejnego nawożenia.

Organicznie – znaczy w zgodzie z rytmem natury, roślina w zależności od warunków pogodowych pobiera tyle pożywienia, ile potrzebuje. Dzięki temu rośnie zdrowo, nie trzeba co chwilę dosypywać nawozu, a gleba staje się coraz bardziej żyzna dzięki składnikom nawozu organicznego.

Nawóz organiczny uniwersalny do roślin doniczkowych, roślin ozdobnych, warzyw, ziół i owoców. Nawóz dobry do przesadzania roślin!

Nawóz do owoców, warzyw i roślin ozdobnych – 8kg 

Nawóz do owoców, warzyw i roślin ozdobnych BiOgardena to wyjątkowy produkt, łączący w sobie bezpieczeństwo ze skutecznością działania- cechy, wydawałoby się, nie do uzyskania w jednym nawozie. Co go wyróżnia? 

 • zawiera składniki wyłącznie pochodzenia naturalnego,
 • stały, stabilny skład z wysoką zawartością składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego wzrostu roślin,
 • skutecznie i długo działa – jedno zastosowanie w sezonie, bez strat azotu!
 • w wyniku dłuższego stosowania podnosi klasę gleby – dzięki stymulacji pożytecznych mikroorganizmów glebowych użyźnia glebę,
 • jest przyjazny dla ludzi, zwierząt i środowiska.
Nawóz organiczny uniwersalny do roślin doniczkowych, roślin ozdobnych, warzyw, ziół i owoców. Nawóz dobry do przesadzania roślin!