Hortensje to jedne z najpowszechniejszych, a za razem najpiękniejszych krzewów ogrodowych. Niektóre gatunki są bardziej kapryśne, inne wytrzymałe na warunki atmosferyczne, mało wymagające, a dzięki łatwości uprawy nadają się do ogrodów nawet bardzo początkujących miłośników zieleni. Hortensje są roślinami wieloletnimi i jeśli będziemy dbali o odpowiednią pielęgnację, przez całe lata będą cieszyły nasze oczy i stanowiły ozdobę naszych ogrodów.


Troszcząc się o glebę i środowisko naturalne, warto pod hortensje zastosować BiOgardena ekologiczny nawóz roślin kwasolubnych. Wysoka zawartość składników pokarmowych poprawi kwitnienie krzewów, wspomoże ich zdrowotność i strukturę gleby, na której rosną. Dodatkowo, zawarta w nawozie siarka elementarna zadba o niskie pH gleby – ulubione przez hortensję:)!

Charakterystyka hortensji

Hortensja kwitnie obficie od czerwca do września. Jej duże, 25-centymetrowe kwiaty chętnie wykorzystywane są do dekoracji ślubnych i bukietów okolicznościowych. By jak najdłużej cieszyć się pięknem tej rośliny w swoim ogrodzie, warto zadbać o odpowiednie nawożenie. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów nawozów do hortensji, które zapewnią naszej roślinie intensywne wybarwienie kwiatów i dłuższe kwitnienie.

Jaki nawóz wybrać?

Wieloskładnikowe granulowane mineralne nawozy do hortensji – to nawozy, które stosuje kilka razy w ciągu sezonu. Kompozycja składników mineralnych jest w nich tak zbilansowana, aby roślina otrzymała jak najwięcej wartościowych składników niezbędnych do wzrostu i zawiązania pąków kwiatowych.

Nawozy do hortensji w płynie – to nawozy do częstego stosowania. Należy podlewać nimi roślinę co ok 10 dni. Trzeba przy tym pamiętać, by ściśle trzymać się instrukcji sporządzania roztworu – zbyt duża ilość nawozu, w stosunku do zbyt małej ilości wody, może zaszkodzić roślinie, a nawet ją zniszczyć. Tego rodzaju nawozy wzmacniają hortensje, zapewniając im dłuższe i bardziej intensywne kwitnienie.

Nawozy do hortensji niebieskich – w formie płynnej lub stałej – wpływają na wybarwienie hortensji. Zalecane są głównie do hortensji niebieskich tak, by wspomóc wytworzenie intensywnej barwy kwiatostanów, a także bujne i długie kwitnienie.

Ile to kosztuje?

Ceny nawozów do hortensji są zróżnicowane. Cena za kilogram nawozu to wydatek rzędu 10-25 zł, w przypadku nawozów długodziałających nawet 50 zł za 1 kg. Warto pamiętać, że często stacjonarne sklepy ogrodnicze są droższe niż duże markety budowlane, w których zwykle znajduje się dział ogrodniczy. Jeśli planujemy jednak większe zakupy, warto zorientować się w asortymencie sklepów internetowych, które zwykle posiadają bardzo konkurencyjne ceny.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – nawóz do roślin kwasolubnych, który stosuje się RAZ w sezonie kupicie już za 22,65zł:)