Nawóz do roślin iglastych 1 i 8 kg

tuje (żywotniki), cyprysiki, jałowce, świerki, sosny, jodły, choiny, daglezje itp

  • odżywia rośliny
  • użyźnia i zakwasza glebę
  • stymuluje korzeń
  • poprawia wybarwienie roślin

1 zastosowanie w sezonie – w rytmie natury

Nawóz ekologiczny BiOgardena do roślin iglastych wystarczy zastosować raz w sezonie, aby cieszyć się pięknymi roślinami przez cały rok! Nawóz uwalnia się w wyniku działalności mikroorganizmów glebowych. Ich aktywność rośnie wraz w temperaturą i wilgotnością – podobnie do zapotrzebowania roślin na składniki pokarmowe. Dzięki temu możemy mówić, że nawóz do iglaków BiOgardena działa zgodnie z rytmem natury.

 

Nawóz do iglaków, który odżywia rośliny azotem organicznym 

BiOgardena ekologiczny nawóz do roślin iglastych zawiera azot wyłącznie w formie organicznej. Jest ona bezpieczna dla roślin, ludzi, zwierząt i środowiska. Azot zawarty w nawozie pozwala roślinom iglastym rozwijać się w zgodzie z rytmem wegetacji. Dzięki temu są silniejsze, lepiej znoszą stresy suszy, mrozy i są niechętnie atakowana przez szkodniki i patogeny.

Za sprawą azotu organicznego zawartego w nawozie do roślin iglastych BiOgardena stymulowany jest wzrost korzeni (w przeciwieństwie do azotu mineralnego, który “rozleniwia” korzeń). Dodatkowo, azot pomaga w prawidłowym wybarwianiu roślin iglastych.

czytaj więcej o azocie w nawozach BiOgardena…

Użyźnianie i zakwaszanie gleby w jednym nawozie do iglaków

Wysoka zawartość materii organicznej wpływa na poprawę użyźnienia gleby – jest pożywką dla mikroorganizmów glebowych, które tworzą próchnicę i przeprowadzają składniki pokarmowe w formy dostępne dla roślin.

Ekologiczny nawóz do roślin iglastych BiOgardena zawiera również siarkę elementarną. Dzięki niej, nawóz łagodnie zakwasza glebę, bez niszczenia jej struktury i “przypalania” korzeni roślin.

Zastosowanie

Nawóz rozsypać wokół roślin w dawce od 80 do 120 g na m², raz w sezonie w okresie od marca do lipca. Po rozsypaniu, nawóz należy wymieszać z wierzchnią warstwą gleby i podlać.

Nawóz można stosować przy przesadzaniu roślin – nawóz w dawce od 50 do 130 g wymieszać z glebą, w którą sadzi się roślinę.

KUP TERAZ

Skład nawozu (wag.):

Azot całkowity w formie organicznej 10%
Azot rozpuszczalny w wodzie 5%
Siarka rozpuszczalna w wodzie (SO3) 44%
Węgiel organiczny 30%