Nawóz do roślin owocowych, warzywnych i ozdobnych 8 kg

 

Zbilansowana kompozycja sprawia, że nawóz doskonale nadaje się do uniwersalnego odżywiania roślin.

  • odżywia rośliny
  • użyźnia glebę
  • stymuluje korzeń
  • poprawia wybarwienie kwitnienie i owocowanie

1 zastosowanie w sezonie – w rytmie natury

Nawóz ekologiczny BiOgardena do owoców, warzyw, roślin ozdobnych wystarczy zastosować raz w sezonie, aby cieszyć się wyższymi plonami i pięknymi roślinami przez cały rok! Nawóz uwalnia się w wyniku działalności mikroorganizmów glebowych. Ich aktywność rośnie wraz w temperaturą i wilgotnością – podobnie do zapotrzebowania roślin na składniki pokarmowe. Dzięki temu możemy mówić, że nawóz do owoców, warzyw i roślin ozdobnych BiOgardena działa zgodnie z rytmem natury.

Nawóz, który odżywia rośliny azotem organicznym 

BiOgardena ekologiczny nawóz do owoców, warzyw, roślin ozdobnych zawiera azot wyłącznie w formie organicznej. Jest ona bezpieczna dla roślin, ludzi, zwierząt i środowiska. Azot zawarty w nawozie pozwala roślinom rozwijać się w zgodzie z rytmem wegetacji. Dzięki temu są silniejsze, obficiej kwitną i plonują, a także lepiej znoszą stresy suszy, mrozy i są niechętnie atakowana przez szkodniki i patogeny.

Za sprawą azotu organicznego zawartego w nawozie do owoców, warzyw, roślin ozdobnych BiOgardena stymulowany jest wzrost korzeni (w przeciwieństwie do azotu mineralnego, który „rozleniwia” korzeń).

czytaj więcej o azocie w nawozach BiOgardena…

Użyźnianie gleby nawozem BiOgardena

Wysoka zawartość materii organicznej wpływa na poprawę użyźnienia gleby – jest pożywką dla mikroorganizmów glebowych, które tworzą próchnicę i przeprowadzają składniki pokarmowe w formy dostępne dla roślin.

Zastosowanie

Nawóz rozsypać wokół roślin, raz w sezonie w okresie od marca do lipca. Po rozsypaniu, nawóz należy wymieszać z wierzchnią warstwą gleby i podlać.

Nawóz można stosować przy przesadzaniu roślin – nawóz w dawce od 50 do 130 g wymieszać z glebą, w którą sadzi się roślinę.

Dawkowanie:

Drzewa i krzewy owocowe: od 100 do 250 g na m²

Warzywa: od 100 do 200 g na m²

Pozostałe rośliny: 80-120 g na m²

Azot całkowity w formie organicznej (N) 6%
Pięciotlenek fosforu całkowity (P2O5) 5%
Tlenek porasu rozpuszczalny w wodzie (K2O) 13%
Tlenek magnezu całkowity (MgO) 2%
Trójtlenek siarki rozpuszczalny w wodzie (SO3) 10%
Węgiel organiczny (C) 18%
Materia organiczna 43%
KUP TERAZ
jak pielęgnować rośliny ozdobne?