Czy możesz nawozić trawnik, gdy masz zwierzęta domowe?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy można stosować nawozy do trawnika, gdy ma się psa, kota, królika lub rybki w oczku wodnym?

Nawożenie to dostarczanie roślinom pożywienia – jest niezbędne, aby mieć ładny ogród. Można przeprowadzić je na dwa sposoby:

 • mineralnie: szybko, ryzykownie, kosztem natury
 • organicznie: w sposób przyjazny dla natury, działając nieco wolniej, bezpiecznie

Jeżeli jesteś posiadaczem czworonoga albo masz oczko wodne – dbasz o swoich pupili jak o siebie samego. Nie chcesz wyrządzić krzywdy poduszkom pod łapkami psa, nie chcesz zaszkodzić kotu eksplorującemu ogród, troszczysz się, aby nie wyginęły ryby w oczku wodnym.

Wybieraj bezpieczne nawożenie – przyjazne naturze.

kot w ogrodzieCo to znaczy, że przyjazne naturze?

  • bezpieczne dla zwierząt domowych
  • neutralne dla owadów (pszczoły, trzmiele, motyle, biedronki etc)
  • bezpieczne dla mieszkańców oczka wodnego i jego równowagi biochemicznej
  • bez szkody dla odwiedzających ogród ptaków
  • wspierające użyźnienie gleby – czyli polepszające jej stan w dłuższym okresie

Jaki nawóz organiczny wybrać zatem do trawnika, na którym przebywają zwierzęta domowe?

Jeżeli właśnie zakładasz trawnik lub masz młody trawnik i dość rzadką jeszcze trawę:

warto użyć mikrogranulat BiOgardena Professional. To nawóz o bardzo zdjęcie nawóz BiOgardenadrobnej granulacji – rozmiaru nasion czarnuszki, niewidoczny od razu po wysypaniu, bezpieczny nawet dla młodej trawy – do tego stopnia, że można go użyć zakładając trawnik – przed wysiewem przejechać siewnikiem z nawozem i wymieszać go z glebą.

Jeżeli masz małe dzieci lub zwierzęta:

również weź pod uwagę nawóz BiOgardena Professional w mikrogranulacie – bo przez tę drobną granulację nie będzie zaciekawiał psa ani kota. Nawóz będzie trudny do uchwycenia przez dziecko czy zwierzę. Więcej szczegółów o tym nawozie znajdziesz tutaj – Nawóz BiOgardena Professional. Nawozisz raz na sezon wiosenno-letni, a potem dopiero na jesień i przezimowanie trawnika.

Jeżeli Twój trawnik zdążył się już zagęścić, masz dużą powierzchnię lub poszukujesz opcji ekonomicznej:

to możesz wybrać nawóz BiOgardena do Trawników 100 dni – to jest regularny pellet wielkości 3-5mm i po nawożeniu będzie widoczny na trawie aż się nie rozpuści. Jeżeli masz ciekawskiego psa, który będzie próbował te kulki nawozu (mokre czarne kropki w trawie przez jakiś czas) dotykac nosem lub podjadać – nie musisz się obawiać, psu nic się nie stanie. Nawozy organiczne BiOgardena są naturalne i bezpieczne dla zwierząt. Oczywiście warto zaciekawić psa czymś innym, bo w końcu nawóz jest dla trawnika a nie dla zabawy psa, ale gdyby pies był szybszy – spokojna głowa. 🙂

Jeżeli na Twoim trawniku pojawia się mech:

nawożenie trawnika ze zwierzętami

to również możesz wybrać nawóz bezpieczny dla zwierząt a jednocześnie wspomagający likwidację mchu.
Wybierz na obszar zaatakowany mchem Nawóz BiOgardena Anty-Mech. Nawet jeśli mchu jest niewiele, to będzie się rozrastał. Jeśli zakładasz trawnik w sąsiedztwie drzew iglastych, tui, to od razu profilaktycznie wymieszaj nawóz Anty-Mech z glebą.

Pamiętaj o nawadnianiu, jeśli będzie susza.

Gdyby okazało się, że Twój trawnik wygląda słabo – użyj nawozu interwencyjnego w płynie – do podlania i/lub oprysku. Jest również bezpieczny dla zwierząt nawet na pastwiska, nie ma okresu karencji, podobnie jak wszystkie nawozy organiczne BiOgardena.

Zobacz w sklepie ofertę nawozów do trawnika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nawozy BiOgardena są całkowicie bezpieczne ponieważ nie mają karencji i nie uczulają. Mogą być stosowane również w miejscach, gdzie bawią się dzieci i biegają zwierzęta.

Masz problem ze swoim trawnikiem, nie wiesz co się dzieje i nie możesz sobie poradzić? Napisz do nas:  e-mail:kontakt@biogardena.pl lub na messenger na naszej stronie na facebooku. Postaramy się pomóc!

Kup teraz nawozy BiOgardena i skorzystaj z promocji w zestawach! 

Poczytaj inne artykuły o trawnikach.