Nawozy BiOgardena polecane są do zastosowań profesjonalnych – mają szereg zalet docenianych przez profesjonalistów:

  • Wyjątkowy mechanizm działania – długie uwalnianie bez strat azotu, 99% wykorzystania nawozu w miejscu przeznaczenia, bez wypłukiwania, bez gazyfikacji. Dzięki temu możliwa jest aplikacja nawozu raz na sezon! ⇒ co oznacza niższe koszty pracy na obiekcie i niższe koszty nawozu w przeliczeniu na powierzchnię. 

  

 

 

 

 

  • Bezpieczeństwo stosowania – nawozy organiczne BiOgardena są bezpieczne dla użytkowników – zarówno dla ogrodników, jak i dla osób korzystających z terenów zielonych tuż po rozsypaniu nawozu. Co ważne, nawozy BiOgardena są również bezpieczne dla pszczół, zwierząt korzystających z trawników, jak i niewidzialnych gołym okiem mieszkańców terenów zielonych – mrówek, dżdżownic, a poza tym szeregu mikroorganizmów glebowych, bez których nie mogą zachodzić prawidłowe procesy w glebie. 
  • Co więcej – nawozy BiOgardena dokarmiają pożyteczne mikroorganizmy w glebie zwiększając warstwę próchniczą i podnoszą żyzność gleby w dłuższym okresie

   

  • Używanie nawozów BiOgardena sprzyja również utrzymaniu równowagi ekologicznej zbiorników wodnych – jako że azot organiczny nie ulega wypłukiwaniu tak jak formy mineralne, nie ma problemu z transferem szkodliwych substancji do wód powierzchniowych. W efekcie, po używaniu nawozów organicznych BiOgardena, nie ma problemu z eutrofizacją (zakwitaniem) zbiorników wodnych. Organizmy wodne nie są narażone na kontakt ze szkodliwymi azotanami – bo nawozy BiOgardena ich nie zawierają. Nawozy BiOgardena są bezpieczne dla ryb i zbiorników wodnych
  • Pielęgnacja trawnika z nawozem BiOgardena Professional do Trawników 25kg niesie ze sobą jeszcze jedną korzyść: estetyczny wygląd trawnika tuż po nawożeniu. Nawóz profesjonalny do trawnika jest w formie mikropelletu w kolorze czarnym i w trawie staje się niewidoczny. A jeśli już – to wygląda wręcz ozdobnie. Nie mamy tutaj problemu otoczek spowalniających uwalnianie azotu, wszystko dzieje się naturalnie, a nawóz w rytmie wegetacji (im cieplej, tym szybciej) uwalnia azot w formie dostępnej dla roślin. 

  • Nawóz BiOgardena Professional jest na tyle drobny, że nie wzbudza zainteresowania zwierząt ani dzieci bawiących się na trawniku, a poza tym jest bezpieczny, nawet gdyby ktoś go dotknął – zatem tereny zielone nawożone BiOgardeną Professional mogą być użytkowane tuż po rozsypaniu nawozu. 
  • U niektórych osób ekologiczne nawożenie wzbudza obawy o zapach nawozu – w tym przypadku również BiOgardena Professional jest bezkonkurencyjna: nawóz nie ma intensywnego zapachu, a jego ocena jest pozytywna wśród większości zapytanych osób. 
  • Gleby terenów zielonych położonych w sąsiedztwie ulic, tzw. pasy zieleni czy nawet aleje parkowe są często zasolone wskutek działań na rzecz zimowego utrzymania dróg. To sprawia, że roślinność przyjmuje się trudniej, rośnie wolniej, a często obumiera. Nawozy BiOgardena są organiczne – mają lepszy skład niż nawozy mineralne – dzięki temu ich wykorzystanie nie powoduje dodatkowego zasolenia gleby, jak w przypadku niewłaściwej gospodarki nawozami mineralnymi. Dodatkowo – połączona w jednym nawozie funkcja odżywiania roślin i użyźniania gleby pomaga niwelować negatywne efekty zimowego utrzymania sąsiadujących ulic. 
  • Liczne zalety nawozów BiOgardena sprawiają, że jest to optymalny wybór do pielęgnacji zieleni miejskiej, zarządzania terenami zielonymi wokół budynków użyteczności publicznej, jak i osiedli mieszkaniowych czy terenów rekreacyjnych, a także miejsc, gdzie kluczowe jest bezpieczeństwo – jak ogrody placówek edukacyjnych, ogrody zoologiczne i parki miejskie. 

Zapraszamy do współpracy – dobierzemy odpowiednią ofertę do Państwa zapotrzebowania, w zależności od powierzchni terenu, jak i rodzaju roślinności, o którą trzeba zadbać. W sytuacjach kryzysowych – jak susza, przymrozki wiosenne, atak szkodników – również zaproponujemy skuteczne rozwiązania. 

kontakt@biogardena.pl lub tel (+48) 22 522 90 80