Nawóz uniwersalny do każdego rodzaju roślin!

 

Zbilansowana kompozycja sprawia, że nawóz doskonale nadaje się do odżywiania roślin w ogrodzie, na balkonie i w pomieszczeniu.

 

  • odżywia rośliny
  • użyźnia glebę
  • stymuluje korzeń
  • poprawia wybarwienie, kwitnienie i owocowanie

1 zastosowanie w sezonie – w rytmie natury

Ekologiczny nawóz uniwersalny BiOgardena wystarczy zastosować raz w sezonie, aby cieszyć się wyższymi pięknymi, zdrowymi roślinami przez cały rok! Nawóz uwalnia się w wyniku działalności mikroorganizmów glebowych. Ich aktywność rośnie wraz w temperaturą i wilgotnością – podobnie do zapotrzebowania roślin na składniki pokarmowe. Dzięki temu możemy mówić, że nawóz uniwersalny  BiOgardena działa zgodnie z rytmem natury.

 
Nawóz, który odżywia rośliny azotem organicznym 

BiOgardena ekologiczny nawóz uniwersalny zawiera azot wyłącznie w formie organicznej. Jest ona bezpieczna dla roślin, ludzi, zwierząt i środowiska. Azot zawarty w nawozie pozwala roślinom rozwijać się w zgodzie z rytmem wegetacji. Dzięki temu są silniejsze, obficiej kwitną i plonują, a także lepiej znoszą stresy suszy, mrozy i są niechętnie atakowana przez szkodniki i patogeny.

Za sprawą azotu organicznego zawartego w nawozie uniwersalnym BiOgardena stymulowany jest wzrost korzeni (w przeciwieństwie do azotu mineralnego, który „rozleniwia” korzeń).

czytaj więcej o azocie w nawozach BiOgardena…

Użyźnianie gleby z nawozem BiOgardena

Wysoka zawartość materii organicznej wpływa na poprawę użyźnienia gleby – jest pożywką dla mikroorganizmów glebowych, które tworzą próchnicę i przeprowadzają składniki pokarmowe w formy dostępne dla roślin.

Zastosowanie

Nawóz rozsypać wokół roślin, raz w sezonie w okresie od marca do lipca. Po rozsypaniu, nawóz należy wymieszać z wierzchnią warstwą gleby i podlać.

Nawóz można stosować przy przesadzaniu roślin – nawóz w dawce od 50 do 130 g wymieszać z glebą, w którą sadzi się roślinę.

Dawkowanie:

Drzewa i krzewy owocowe: od 100 do 250 g na m²

Warzywa: od 100 do 200 g na m²

Pozostałe rośliny: 80-120 g na m²

KUP TERAZ

Skład nawozu (wag.):

Azot całkowity w formie organicznej (N) 7%
Pięciotlenek fosforu całkowity (P2O5) 7%
Tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie (K2O) 7%
Trójtlenek siarki rozpuszczalny w wodzie (SO3) 5%
Węgiel organiczny (C) 25%
Materia organiczna 43%
jak pielęgnować rośliny ozdobne?