Nawóz do trawników 100 dni działania, 10 kg

Do odżywiania trawników z rolki i siewu

  • odżywia trawnę
  • użyźnia glebę
  • stymuluje korzeń
  • poprawia wybarwienie trawnika
Nawożenie w rytmie natury

Nawóz ekologiczny BiOgardena do trawników wystarczy zastosować dwa razy w sezonie, aby cieszyć się pięknym trawnikiem przez cały rok! Nawóz uwalnia się w wyniku działalności mikroorganizmów glebowych. Ich aktywność rośnie wraz w temperaturą i wilgotnością – podobnie do zapotrzebowania trawy na składniki pokarmowe. Dzięki temu możemy mówić, że nawóz do trawników BiOgardena działa zgodnie z rytmem natury.

 
Nawóz, który odżywia rośliny najwyższą dawką azotu organicznego 

BiOgardena ekologiczny nawóz do trawników zawiera najwyższą dawkę azotu wyłącznie w formie organicznej. Jest ona bezpieczna dla roślin, ludzi, zwierząt i środowiska. Azot zawarty w nawozie pozwala trawie rozwijać się w zgodzie z rytmem wegetacji. Dzięki temu nie „pędzi” trawy, redukuje liczbę koszeń i zagęszcza trawnik.

Za sprawą azotu organicznego zawartego w nawozie do trawników BiOgardena stymulowany jest wzrost korzeni (w przeciwieństwie do azotu mineralnego, który „rozleniwia” korzeń). W ten sposób trawa jest bardziej odporna na suszę i przelanie.

czytaj więcej o azocie w nawozach BiOgardena…

Użyźnianie nawozem do trawników BiOgardena

Wysoka zawartość materii organicznej wpływa na poprawę użyźnienia gleby – jest pożywką dla mikroorganizmów glebowych, które tworzą próchnicę i przeprowadzają składniki pokarmowe w formy dostępne dla roślin.

Zastosowanie

Nawóz rozsypać na trawnik w dawce 50 g na m², dwukrotnie w odstępie ok. 3 miesięcy. Po rozsypaniu, nawozu należy dokładnie i obficie podlać trawnik.

Nawóz można stosować przy zakładaniu trawnika (z rolki lub siewu) w dawce 50 g m² przed wysiewem nasion lub rozłożeniem rolki.

KUP TERAZ

Skład nawozu (wag.):

Azot całkowity w formie organicznej (N) 12,5%
Azot rozpuszczalny w wodzie (N) 5%
Węgiel organiczny (C) 40%
Materia organiczna 70%