BiOgardena, czyli wyższa jakość nawożenia: połączenie skuteczności, której wszyscy oczekują od nawozów i bezpieczeństwa użytkowników – w tym przypadku DZIECI 🙂 opartej na działaniu wyjątkowego azotu organicznego.  Zapraszamy do poznania tajemnicy działania naszych nawozów:

Azot (N) w nawozach BiOgardena występuje wyłącznie w formie organicznej. Dzięki temu nie ulega stratom (gazyfikacji i wypłukiwaniu), nie „paruje” z trawnika na bawiące się dzieci, nie wyjaławia gleby z życia organicznego. Działa w sposób przyjazny Naturze. Jest bezpieczny również dla pszczół, biedronek, innych małych mieszkańców ogrodu, a także pod ziemią dla pożytecznych mikroorganizmów glebowych.

Wiemy jak ważną kwestią jest bezpieczeństwo, zwłaszcza na terenach gdzie bawią się dzieci, dlatego BiOgardena składa się tylko z produktów dozwolonych do stosowania w rolnictwie ekologicznym i posiada certyfikat do ekologii. Dzięki temu nawozy BiOgardena oraz nawożone nimi plony są wolne od alergenów (tj azotany i fosforany) i bezpieczne dla wszystkich użytkowników ogrodu. Dodatkowo nie powodują zanieczyszczenia środowiska i są oznaką zdrowego ogrodu – zbilansowanego wzrostu roślin, które pobierają składniki pokarmowe w rytm swoich potrzeb – warto zapoznać dzieci z eko pielęgnacją ogrodu.

Bezpieczeństwo:

  • NIE pozostawia substancji uczulających!
  • zaraz po rozsianiu nawozu można biegać boso po trawie 😊
  • bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska
  • stabilny i sterylny skład – bez odchodów zwierzęcych czy resztek poubojowych
  • neutralny zapach 🙂

Skuteczność:

  • zastosowanie 1 x  na sezon,
  • odżywienie w rytm wegetacji roślin – substancje zawarte w nawozie są najpierw rozłożone przez mikroorganizmy glebowe, dopiero wtedy dostępne dla roślin,
  • rośliny są bardziej odporne – rzadziej chorują, dłużej kwitną i lepiej zimują,
  • użyźnienie gleby,
  • nawozy sprawdzone w rolnictwie ekologicznym!

Wakacje to idealny moment na zastosowanie nawozów w przedszkolnym ogródku, w końcu i on musi odpocząć oraz zregenerować siły od ciągłego deptania na przyszły rok szkolny:).  Jedno zastosowanie na rok nawozów BiOgardena to łatwy sposób na piękny ogród z soczystym dywanowym trawnikiem. Wypróbuj nasze nawozy i dołącz do grona zadowolonych przedszkoli i szkół korzystających z najlepszej możliwej opcji nawożenia – BiOgardena.

Zapraszamy do kontaktu z nami – pomożemy dobrać najlepsze rozwiązania dla  Państwa placówki oświatowej. W sytuacjach kryzysowych – jak susza, przymrozki wiosenne, atak szkodników – również zaproponujemy skuteczne rozwiązania. kontakt@biogardena.pl lub tel. 609 909 961

Początki nawożenia nawozem do trawników BiOgardena PROFESSIONAL w Szkole Podstawowej Fundacji Primus 🙂 Dołącz do zadowolonych!