BiOgardena, czyli wyższa jakość nawożenia: połączenie skuteczności, której wszyscy oczekują od nawozów i bezpieczeństwa użytkowników – w tym przypadku DZIECI 🙂 opartej na działaniu wyjątkowego azotu organicznego.  Zapraszamy do poznania tajemnicy działania naszych nawozów:

Azot (N) w nawozach BiOgardena występuje wyłącznie w formie organicznej. Choć na rynku można spotkać wiele nawozów z organiczną formą azotu, ten konkretny jest wyjątkowy. Powstaje w procesie hydrolizy, z białka jakim jest kolagen. W trakcie produkcji, kolagen rozkładany jest na części podstawowe – aminokwasy oraz łańcuchy peptydowe i polipeptydowe(składające się z aminokwasów). To właśnie w aminokwasach zawarty jest azot, który zadba o rośliny, będąc jednocześnie bezpiecznym dla dzieci, pszczół i zwierząt domowych.

Wiemy jak ważną kwestią jest bezpieczeństwo, zwłaszcza na terenach gdzie bawią się dzieci, dlatego BiOgardena składa się tylko z produktów dozwolonych do stosowania w rolnictwie ekologicznym i posiada certyfikat do ekologii. Dzięki temu nawozy BiOgardena oraz nawożone nimi rośliny są wolne od alergenów i bezpieczne dla wszystkich użytkowników ogrodu. Dodatkowo nie powodują zanieczyszczenia środowiska i są oznaką zdrowego ogrodu – zbilansowanego wzrostu roślin, które pobierają składniki pokarmowe w rytm swoich potrzeb – warto zapoznać dzieci z eko pielęgnacją ogrodu.

Bezpieczeństwo:

  • NIE pozostawia substancji uczulających!
  • zaraz po rozsianiu nawozu można biegać boso po trawie 😊
  • bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska
  • stabilny i sterylny skład

Skuteczność:

  • zastosowanie 1 x  na sezon,
  • odżywienie w rytm wegetacji roślin – substancje zawarte w nawozie muszą zostać rozłożone przez mikroorganizmy glebowe, dopiero wtedy będą dostępne dla roślin,
  • rośliny są bardziej odporne – rzadziej chorują, dłużej kwitną i lepiej zimują,
  • użyźnienie gleby,
  • nawozy sprawdzone w rolnictwie ekologicznym!

Wakacje to idealny moment na zastosowanie nawozów w przedszkolnym ogródku, w końcu i on musi odpocząć oraz zregenerować siły od ciągłego deptania na przyszły rok szkolny:).  Jedno zastosowanie na rok nawozów BiOgardena to łatwy sposób na piękny ogród z soczystym dywanowym trawnikiem. Wypróbuj nasze nawozy i dołącz do grona zadowolonych przedszkoli i szkół korzystających z najlepszej możliwej opcji nawożenia – BiOgardena.

Początki nawożenia nawozem do trawników BiOgardena PROFESSIONAL w Szkole Podstawowej Fundacji Primus 🙂 Dołącz do zadowolonych!

CIEKAWE DLA CIEBIE: