Nawozy możesz zamówić przez telefon: 609 909 961

Działanie ekologicznych nawozów BiOgardena – nawozy naturalne

//Działanie ekologicznych nawozów BiOgardena – nawozy naturalne

Nawozy BiOgardena w swoim składzie zawierają jedynie składniki zaczerpnięte z natury. Są wyjątkowe, ponieważ ich skład jest stabilny, nie zawierają odchodów zwierząt, są sterylne i mają wysoką zawartość składników pokarmowych. To sprawia, że swoją skutecznością mogą równać się z nawozami sztucznymi. Mają też nad nimi dużą przewagę…

Nawóz naturalny BiOgardena:

  • Substancja organiczna,
  • Pożywka dla mikroorganizmów,
  • Poprawa struktury gleby,
  • Użyźnienie gleby,
  • Stopniowe uwalnianie składników.

czytaj dalej…

 

Nawozy naturalne vs. nawozy sztuczne

Największą zaletą i przewagą nawozów naturalnych nad sztucznymi jest obecność substancji organicznej w składzie. Nawozy BiOgardena zawierają jej bardzo dużo, dzięki czemu są wspaniałą pożywką dla mikroorganizmów glebowych. Mikroorganizmy, rozkładając substancję organiczną, czerpią energie i węgiel potrzebny do budowy komórek. To właśnie mikroorganizmy glebowe, zarówno bakterie jak i grzyby, mają duży wpływ na poprawę struktury naszej gleby i jej użyźnienie. Nawozy sztuczne, silnie skoncentrowane, szybko nawożą glebę, ale też wpływają na wyniszczenie mikroflory gleby.

Jak działają naturalne nawozy BiOgardena?

Nawozy BiOgardena podane doglebowo uwalniają się stopniowo. Wynika to ze współpracy z mikroorganizmami glebowymi i organicznej formie azotu zawartej w naturalnych nawozach BiOgardena. azot ten jest stopniowo przeprowadzany przez pożyteczne mikroorganizmy glebowe w formę mineralną, dostępną dla roślin. Tak się składa, że intensywność rozwoju mikroorganizmów jest podobna do cyklu rozwojowego roślin. W ten sposób, im cieplej i wilgotniej, tym więcej azotu jest dostarczane roślinom w okresach szczególnego zapotrzebowania na ten składnik. Nie tylko gospodarka azotem poprawia się dzięki mikroorganizmom. Stosując nawozy naturalne, dbając o pożyteczne grzyby i bakterie poprawiamy dostępność również takich składników jak potas i fosfor.

CIEKAWE DLA CIEBIE:

2017-11-06T22:42:21+00:00