Nawozy możesz zamówić przez telefon: 609 909 961

Nawozy jesienne – czym się charakteryzują?

//Nawozy jesienne – czym się charakteryzują?

Po co stosować nawozy jesienne?

Choć to jesień jest okresem przejścia roślin w stan spoczynku, to już w drugiej połowie lata zaczynają one przygotowywać się do zimy. Zmniejsza się intensywność wzrostu roślin, zaczynają drewnieć tegoroczne pędy krzewów i drzew, a byliny zaczynają gromadzić składniki pokarmowe. Nawozy jesienne to sposób na lepsze przezimowanie roślin.

Czym wyróżniają się nawozy jesienne?

Wraz z końcem lata sklepowe półki zaczynają przejmować nawozy jesienne. Na pierwszy rzut oka, od nawozów wiosennych różnią się barwą opakowań, które przywdziewają rdzawe barwy, ale nie tylko. Główna różnica charakteryzująca nawozy jesienne to ich skład.

 czytaj dalej…

Nawozy jesienne

Nawóz jesienny powinien być stosowany od końca sierpnia do października, żeby dobrze przygotować rośliny do zimy.

Odpowiednio przygotowana mieszanka nawozu jesiennego jest bogata w fosfor i potas a uboga w azot. Czemu? Ponieważ mineralny azot silnie pobudza rośliny do wzrostu, co opóźnia ich przygotowanie do zimy i naraża rośliny na przemarzanie. Należy również pamiętać, że azot mineralny szybko ulega stratom i przez okres zimy zostanie całkowicie wypłukany.

Czemu nawozy jesienne zawierają potas i fosfor?

Fosfor i potas wzmacniają roślinę, przygotowują do trudnych, zimowych warunków poprzez zwiększenie mrozoodporności. Oprócz ochrony potas i fosfor zapewniają dobrą podstawę do startu roślin na wiosnę.Nawozy jesienne

Odpowiednie przygotowanie roślin do zimy jest bardzo istotne, dlatego oprócz mineralnego nawozu jesiennego, ogrodnicy zalecają użycie nawozu z wysoką zawartością materii organicznej. Zabieg ten powinno stosować się na początku listopada przed przymrozkami. Materia organiczna doskonale użyźnia glebę. „Odżywiona” gleba w materię organiczną, ma lepszą strukturę i stosunki powietrzno-wodne. Lepiej przyswaja i zatrzymuje w sobie składniki pokarmowe, z których może korzystać roślina.

Doskonałym połączeniem składników odżywczych i materii organicznej są nawozy BiOgardena. Zawierają azot w formie organicznej, który nie wymusza sztucznego wzrostu roślin, ale także nie ulega stratom, dzięki czemu jest dostępny dla roślin od pierwszych dni sezonu wegetacyjnego. Nawozy BiOgardena można stosować przez cały sezon – jako nawóz wiosenno-letni, a także jesienny.

CIEKAWE DLA CIEBIE:

 

2017-09-21T08:30:57+00:00